خريد بک لينک
لوازم یدکی ال ۹۰
Hookah Shisha Tobacco
ماسک سه لایه
فلنج
بلیط شیراز تهران
Barabas Ropa de hombre
فایلهای علمی
تاريخ : 12 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : pop | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی سنجش میزان اثر بخشی تیمهای كاری

پایان نامه بررسی سنجش میزان اثر بخشی تیمهای كاری

دانلود پایان نامه بررسی سنجش میزان اثر بخشی تیمهای كاری

پایان نامه بررسی سنجش میزان اثر بخشی تیمهای كاری
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 1938 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 200

پایان نامه بررسی سنجش میزان اثر بخشی تیمهای كاری

چكیده تحقیق :

این پژوهش با  هدف اصلی بررسی سنجش میزان اثر بخشی تیمهای کاری گروه هولدینگ رایزکو انجام شده است. گروه رایزکو بدلیل وسعت و سطح بالای کمی و کیفی و تکنولوژیکی بزرگترین قطعه ساز پلاستیکی و جزو معدود قطعه سازان برتر صنعتی در ایران است و این بررسی اهمیت نقش تیمهای کاری در حوزه های مختلف گروه کار خانجات را مشخص می کند.

آنچه این پژوهش قصد دارد تا به آن برسد تعیین نقش و جایگاه تیمهای کاری در مشارکت کارکنان , بالارفتن سرعت امور , جلوگیری ازدوباره کاری , ایجاد زمینه های همکاری بین فردی , افزایش تعهد گرایی , کاهش تعارضات , مشارکت در تصمیم گیریهای استراتژیک و افزایش بهره وری است لذا تلاش خود را در این پژوهش برای پاسخگویی به سوالات زیر معطوف نمودیم:

  1. آیا تیم های كاری در مشاركت كاركنان در تصمیم گیری نقش دارند؟
  2. آیا تیم های كاری بر افزایش سرعت انجام امور تاثیر دارند؟
  3. آیا تیم های كاری از دوباره كاری می كاهند؟
  4. آیا تیم های كاری در ایجاد زمینه های همكاری بین كاركنان می افزاید؟
  5. آیا تیم های كاری تعهد گرایی را افزایش می دهند؟
  6. آیا تیم های كاری تعارضات را كم می كنند؟
  7. آیا تیمهای كاری بر تصمیمات استراتژیک سازمان موثرند؟
  8. آیا تیمهای كاری بر افزایش بهره ور ی سازمان موثرند؟
  9. آیا تیمهای كاری الگویی برای افزایش اثر بخشی سایر فعالیتهای سازمانی هستند؟

روش تحقیق در این پژوهش از نوع توصیفی پیمایش و زمینه یابی است و جامعه آماری منتخب از میان افرادی است که در 4 شرکت اصلی تر گروه شامل: اورند پلاستیک , جنرال کب ,  ماد پارت و پدم در تیمهای کاری مشارکت فعال دارند.

گروه هولدینگ رایزکو با داشتن بیش از 2000 نفر پرسنل یکی از بزرگترین قطعه سازان صنعتی ایران می باشد که برای صنایع مختلف از جمله صنایع خودرو , قطعات پلاستیکی تولید می کند .

به دلیل بزرگی این گروه صنعتی اداره آن بصورت هولدینگ می باشد لذا هر کارخانه برای اجرای برنامه های خود در چهار چوب اهداف کلان گروه که در شورای راهبردی تعیین می شود دارای گروه های اجرایی متفاوتی در سطوح مختلف است و جلسات مختلفی برای هماهنگی بیشتر  بین اعضاء تشکیل می گردد.

همچنین بین کارخانجات نیز در سطوح مختلف  مدیریتی و کارشناسی جلساتی تشکیل می گردد تا گروههای کاری هم رده و هم هدف با حضور مدیران از گروه های مختلف برای حل مسائل مشترک ، هماهنگی بین گروهها و واحدها یا برای انجام پروژه ای در کوتاه مدت یا بلند مدت  تشریک مساعی نمایند.

قسمتی از متن

گروه کاری:

"گروه"در فارسی به معنی دسته ای از مردم, جماعت, طایفه و قبیله آمده است(معین3280؛1363)

همانطور که ملاحظه می شود گروه و تیم یک مفهوم ندارد. گروه در سازمان شامل دو نفر یا بیشتر می باشد که فعالیتها را جهت نشر اطلاعات در بین اعضاء و کمک به یکدیگر در جهت تصمیم گیری و انجام مسئولیت هستند.

در گروه هولدینگ رایزکو ؛گروهها دسته هایی از مدیران؛روسا؛کارشناسان و تکنسینها هستند که برای بحث و تصمیم گیری در موارد تخصصی  با اهداف حل مشکل و یا تعریف پروژه و یا تدوین پروسه های کاری بطور دایمی یا بلند مدت تشکیل می گردند

تیم کاری:

"تیم"در فرهنگ فارسی به معنی تعهد و غمخواری و همچنین به دسته ای از افراد که در یک زمینه ای فعالیت می کنند اطلاق می شود(معین 1181و1363) 

تیم کاری در گروه رایزکو به دسته ای از مدیران ؛روسا و کارشناسان اطلاق می شود که با هدفی خاص و اکثرا کوتاه مدت برای مساله ای تصمیم گیری کنند.

اثر بخشی:

کارایی را "انجام درستِ کار" و اثربخشی را "انجام کار درست" تعریف می‌کنند. طبق شکل زیر، کارایی نشان دهنده نسبت تبدیل ورودی‌ها به خروجی‌ها بوده و اثر بخشی، نسبت ارتباط خروجی‌ها با اهداف می‌باشد.
بهره‌وری، حاصل جمع برداری کارایی و اثربخشی است که نشان می‌دهد یک سازمان به چه صورت منابع خود را در راستای دستیابی به اهداف به کار می‌گیرد.

منظور از اثر بخشی در این پروژه میزان دستیابی به اهداف تعیین شده برای هر تیم در جامعه آماری مورد تحقیق است.

فهرست مطالب

فصل اول: كلیات تحقیق

عنوان تحقیق

بیان مسئله

ضرورت و اهمیت پژوهش

اهداف پژوهش

سئوالات پژوهش

متغیرهای پژوهش

تعریف تئوریک و عملیاتی واژه ها

فصل دوم: پیشینه تحقیق

مقدمه

تئوری ها و نظریه ها و مطالب مرتبط با موضوع

پیامدهای سازنده تعارض

الگوی تشریك مساعی

طرز تفكر سیستم ها

كار تیمی حاصل تفكر سیستمی

فرآیندهای تصمیم گیری

مشاركت در تصمیم گیری

آثار مشاركت در تصمیم گیری

مدل های فرآیند مشاركت

مدل محرك تصمیم گیری مشاركتی

مدل شناختی تصمیم گیری مشاركتی

كاربردهای مشاركت

عوامل گروهی و سازمانی

چرا مردم به گروه ها می پیوندند

تفاوت بین گرو ها و تیم ها

شكل گیری و توسعه تیم های اثر بخش

مراحل شكل گیری گروه و تیم

انواع تیم-1

انواع تیم-2

انواع تیمهای كاری-3

نقشهای افراد در تیمها

فرق میان تیم و گروه

مقایسه مدیر گروه با رهبر تیم

تشخیص نیاز به تیم سازی

بعضی از ویژگی های تیمهای دارای عملكرد بالا

48

ساخت تیم واقعی

50

فرآیند تیم سازی

53

مزایای تیم های كاری

54

ملاحظات تیم سازی

54

مشخصات تیم های مؤثر

55

 باید های كار تیمی

56

مزایای كار تیمی

57

موانع و شرایط پایه كار تیمی

57

مهارتهای مورد نیاز برای کار تیمی

59

توسعه تیم

60

نقشهای تیم

60

مدیریت عملكرد تیم

64

كلیات

67

تحقیقات انجام شده مرتبط با موضوع تحقیق

71

جمع بندی

83

فصل سوم: روش تحقیق

84

مقدمه

89

جامعه آماری

روش نمونه گیری و حجم نمونه

90

ابزار تحقیق

91

روایی و اعتبار ابزار

91

روش های آماری

94

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل اطلاعات

 

مقدمه

96

روش تبیین یافته

97

توصیف یافته های تحقیق

98

آزمون فرض نرمال بودن متغییرها

137

فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادها

 

نتیجه گیری بر اساس یافته های تحقیق

152

سئوال اصلی پژوهش

152

سئوالات فرعی پژوهش

152

محدودیت های تحقیق

155

پیشنهادها بر اساس یافته های تحقیق

158

پیشنهادها به سایر محققین

159

فهرست منابع و ماخذ

159

ضمائم

 

89


دانلود پایان نامه بررسی سنجش میزان اثر بخشی تیمهای كاری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی سنجش میزان اثر بخشی تیمهای كاری ,

پایان نامه بررسی تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

پایان نامه بررسی تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

دانلود پایان نامه بررسی تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

پایان نامه بررسی تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 542 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 190

پایان نامه بررسی تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

چکیده

در عصر حاضر که محیط کسب و کار جهانی سریعاً در حال دگرگونی و تحول است، شرکت ها به دنبال شیوه هایی هستند که خود را نسبت به سایر رقبا در سطح ملی و بین المللی متمایز سازند در این راستا شرکت ها استراتژی های گوناگونی را اتخاذ می کنند. می توان اذعان داشت یکی از این استراتژی ها کوچک سازی بدنه سازمان ها می باشد. با عنایت به این موضوع، شرکت ها و سازمان های ایرانی نیز ناگزیر هستند برای کسب مزیت رقابتی، باقی ماندن در بازارهای ملی و یا حرکت به سمت بازارهای جهانی  به کوچک کردن بدنه خود بپردازند که در این راستا یکی از ابزارهایی که توسط کشورهای پیشرفته به کار برده شده "برون سپاری " می باشد.

در پژوهش حاضر تلاش شد تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو بررسی شود. پژوهش از نظر هدف کاربردی  و از نظر ماهیت روش  علی انجام شد . جامعه مورد مطالعه در این پ‍ژوهش را مدیران شرکت ایران خودرو در بر می­گرفت .برای جمع­آوری اطلاعات از پرسشنامه استفاده شد که به صورت تصادفی بین 170 نفر ازمدیران پخش شد و تعداد 147 پرسش نامه جمع اوری و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. پایایی و روایی پرسشنامه با استفاده از ضریب آلفای کرانباخ و نظر اساتید و محققان رشته مدیریت مورد تایید قرار گرفت . برای تجزیه و تحلیل داده­ها از تکنیک معادلات ساختاری استفاده شد.

ظرفیت لجستیک داخلی شرکت تاثیر مثبتی بر عملکرد آن در بازار تجارت الکترونیک و استفاده از برون سپاری فعالیت های لجستیکی دارد .برون سپاری فعالیت های لجستیک تاثیر مثبتی بر عملکرد شرکت دارد .

مقدمه

آنچه  كه امروزه به عنوان لجستیك در سازمانها مطرح می شود و در واقع فرآیند یكپارچه شبكه تأمین است؛ به عبارتی، پیش بینی، برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای فعالیتهایی چون: حمل و نقل، انبار داری، جابجایی و توزیع و بسته بندی در جریان حركت مواد، قطعات و محصولات در شبكه تأمین به همراه جریان اطلاعاتی در طول شبكه تأمین توسط مدیریت لجستیك انجام می گیرد و چنانكه مشخص است اجرای موفقیت آمیز آن موجب بهره وری عملیات تولید و ارایه خدمت افزایش توان رقابتی سازمانها در عصر حاضر است. بنابراین مدیران و مسئولان لجستیك با اجرای مدیریت لجستیك اثر خود را بر موفقیت سازمانشان به اثبات خواهند رساند. و از  آنجایی كه مفهوم كسب و كار واحد تجاری (شركت،مؤسسه) هم در حال تغییر است . 

قسمتی از متن

عملکرد (بقای شرکت)

عملکرد نتیجه واقعی و قابل اندازه گیری تلاش است. به عبارت دیگر عملکرد؛ خروجی عملیات سازمانی، شامل دستیابی به اهداف داخلی و خارجی شرکت می باشد (لین و دیگران[1]، 2008، 758). برای سنجش عملکرد معیارهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. عملكرد شركت بسته  به نوع سازمان، تفكرات مدیریت، فلسفه‌ی وجودی و رسالت سازمان، شرایط محیطی و موارد بی شمار دیگری بررسی و اندازه گیری می‌شود (کفاش پور و سیاهرودی، 1388، 117). در این پژوهش بر مبنای دیدگاه نای دو (2010) عملکرد شرکت ها با توجه به توانایی آن ها برای بقا در صنعت خود سنجیده می شود.

لجستیک

فعالیت های مرتبط با دریافت، حمل نگهداری و تحویل کالا به مشتری را شامل می شود د، به عبارت دیگر لجستیک شامل تکمیل و یکپارچه کردن عملیات و اطلاعات مورد نیاز در حمل و نقل، ارایۀ تولید و خدمات، امور موجودیها، حمل و جابجایی مواد، بسته بندی و توزیع است (جوانمرد، 1383،ص 1). 

برون سپاری

برون سپاری در عمدترین شکل خود اشاره به خرید محصول و خدماتی دارد که پیشاپیش در شرکت ساخته یا فراهم می شد.(برارین و ابرتسون[2]،1995).اما این تفکر در شرکت های گوناگون مشاهده می شود که برون سپاری به خرید هر نوع خدمت صرف نظر از اینکه قبلا توسط شرکت انجام می شده یا خیر اشاره دارد. تعاریف دیگر برون سپاری چنین است: دادن حق الزحمه برای تدارک خدمات به سازمان دیگر، به جای آنکه اعضای خود سازمان به ارائه آن بپردازند(الوانی 1383، 13).


[1]. Lin et al[2]-Brarin & obertson

فهرست 

چکیده 1

فصل اول:كلیات تحقیق

1-1 مقدمه. 3

1-2 بیان مسئله. 4

1-3 اهمیت تحقیق.. 5

1-4 چارچوب نظری تحقیق.. 6

1-5 اهداف تحقیق.. 8

1-6 فرضیه های تحقیق.. 8

1-7 حدود مطالعاتی.. 8

1-8 تعریف واژه گان و اصطلاحات کلیدی تحقیق.. 9

فصل دوم:مروری بر ادبیات تحقیق

2-1 مقدمه. 12

2-2- بخش اول : لجستیک... 13

2-2-1- تاریخچه لجستیک... 13

2-2-2- مفهوم لجستیک... 15

2-2-3- عوامل و اجزای لجستیک... 19

2-2-4- رابطه بین اجزای لجستیک... 21

2-2-5-  ضرورت مدیریت یکپارچه لجستیک... 22

2-2-6- اهمیت اقتصادی لجستیک... 24

2-2-7- امور لجستیک... 26

2-2-7-1- اطلاعات... 26

2-2-7-2- پیش بینی.. 27

2-2-7-3- موجودی.. 28

2-2-7-4- حمل و نقل.. 29

2-2-7-5- جابجایی مواد. 31

2-2-7-6- انبارداری و مدیریت انبار. 31

2-2-7-7- بسته بندی.. 33

2-2-8- شناسایی تصمیمات مورد توجه در لجستیک... 35

2-2-9- طراحی ساختار لجستیك... 36

2-2-10- ضرورت مدیریت یکپارچه  لجستیک... 37

2-2-11- چرخه های عملکرد لجستیک... 39

2-2-12- لجستیك و مدیریت زنجیره عرضه. 40

2-2-13- لجستیک به عنوان یک عامل ایجاد مزیت رقابتی در زنجیره تأمین.. 47

2-3- بخش دوم: برون سپاری.. 48

2-3-1- تعریف برون سپاری.. 48

2-3-2- تاریخچه برون سپاری.. 52

2-3-3- دلایل برون سپاری.. 54

2-3-3-1- دلایل سازمانی.. 54

2-3-3-2-  دلایل مرتبط با امور مالی و هزینه ها 56

2-3-3-3- دلایل مرتبط با نیروی انسانی.. 57

2-3-4- مزایای برون سپاری.. 57

2-3-5- معایب برون سپاری.. 61

2-3-6- مراحل برون سپاری.. 64

2-3-7- برای برون سپاری چه اقداماتی لازم است ؟. 64

2-3-8- سطوح برون سپاری.. 66

2-3-9- فرآیند اجرایی برون سپاری.. 67

2-3-9-1- اقدامات اولیه و پیش نیازی.. 68

2-3-9-2- تحلیل ساخت /خرید و استراتژی های برون سپاری.. 69

2-3-10- مسئولیت برون سپاری با کدام بخش است؟. 69

2-4- بخش سوم:عملکردمالی شرکت... 71

2-4-1- عملکرد. 71

2-4-2-عملکردملموس و ناملموس (مشهود ونا مشهود) 71

2-4-3- عملکرد مالی.. 72

2-4-4- معیارهای عملکرد. 78

2-4-5- شاخص های عملکرد مالی.. 80

2-4-6- روش های تجزیه و تحلیل مالی.. 84

2-5-بخش چهارم:تجارت الکترونیک... 85

2-5-1- تعریف تجارت الکترونیکی.. 85

2-5-1-1- تعریف تجارت  الکترونیک از دیدگاه اتحادیه اروپا 86

2-5-1-2- تعریف تجارت الکترونیک از دیدگاه ارتباطات... 86

2-5-1-3- تعریف تجارت  الکترونیک از دیدگاه فناوری اطلاعات... 86

2-5-1-4- تعریف تجارت الکترونیک از دیدگاه تجاری.. 87

2-5-2- تاریخچه تجارت الکترونیکی.. 87

2-5-3- اجزای تجارت الکترونیکی.. 90

2-5-3-1- سیستم ارتباطی.. 91

2-5-3-2- سخت افزار. 91

2-5-3-3- نرم افزار. 91

2-5-4- مدلهای تجارت الکترونیک... 92

2-5-4-1- مدل شرکت با شرکت... 92

2-5-4-2- مدل شرکت با مصرف کننده 93

2-5-4-3- مدل مصرف کننده با مصرف کننده 94

2-5-4-4- مدل مصرف کننده با شرکت... 94

2-5-5- مزایای تجارت الكترونیك... 94

2-5-6- موانع و محدودیتهای تجارت الکترونیکی.. 96

2-5-7- عوامل كلیدی موفقیت در تجارت الكترونیك... 98

2-5-7-1- عامل نیروی انسانی.. 99

2-5-7-2- زیر ساخت های فنی.. 99

2-5-7-3- تعامل با مشتریان. 99

2-5-7-4-زیرساخت های تجاری.. 99

2-6- بخش پنجم:پیشینه تحقیق.. 100

2-6-1- مطالعات داخلی.. 100

2-6-2- مطالعات خارجی.. 102

فصل سوم:روش تحقیق

1-3  مقدمه. 112

2-3  روش تحقیق.. 113

3-3  روش های گردآوری اطلاعات... 113

4-3  ابزار گردآوری داده ها 114

5-3 روایی و پایایی ابزار اندازه گیری داده ها 115

1-5-3  روایی.. 115

2-5-3  پایایی.. 116

6-3  جامعه آماری.. 117

7-3  تعیین حجم نمونه و روش نمونه گیری.. 117

8-3  روش تجزیه و تحلیل داده ها 118

1-8-3  مدل اندازه گیری.. 120

2-8-3  مدل ساختاری.. 120

9-3  آزمون های برازندگی مدل کلی.. 121

1-9-3  شاخص مجذور کای دو. 122

3-9-3  شاخص بنتلر- بونت یا شاخص نرم شده برازندگی.. 123

4-9-3  شاخص تاکر- لویز یا شاخص نرم نشده برازندگی 123

5-9-3  شاخص نکویی برازش... 123

6-9-3  شاخص نکویی برازش... 123

فصل چهارم:تجزیه و تحلیل داده ها

1-4  مقدمه. 125

2-4  بررسی آمار توصیفی تحقیق.. 125

1-2-4  بررسی وضعیت سنی در نمونه آماری مورد بررسی.. 126

2-2-4 بررسی وضعیت جنسی در نمونه آماری مورد بررسی.. 127

3-2-4 بررسی سطح تحصیلات در نمونه آماری مورد بررسی.. 128

4-2 بررسی وضعیت تاهل در نمونه آماری مورد بررسی.. 129

3-4  برازندگی مدل تحقیق.. 130

4-4 تجزیه و تحلیل داده ها و آزمون فرضیه‌ها 132

1-6-4  آزمون فرضیه اول. 136

2-6-4  آزمون فرضیه دوم. 137

3-6-4  آزمون فرضیه سوم. 138

فصل پنجم:نتیجه گیری و پیشنهادات

1-5  مقدمه. 140

2-5 بررسی خلاصه نتایج آزمون فرضیه های تحقیق.. 140

1-2-5  نتیجه فرضیه اول. 141

2-2-5  نتیجه فرضیه دوم. 142

3-2-5  نتیجه فرضیه سوم. 142

3-5 پیشنهادات تحقیق.. 142

4-5 پیشنهادات برای تحقیقات آینده 144

5-5 محدودیت های تحقیق.. 144

6-5 موانع انجام تحقیق.. 144

پیوست... 146

منابع ماخذ  170

دانلود پایان نامه بررسی تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الک,

تاريخ : 12 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : pop | بازدید : <-PostHit->
پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب

پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب

دانلود پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب

پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب
پروژه حسابداری
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 395 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 84

پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب

به دنبال تصویب قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب در دیــماه سال 1369 توسط مجـلس محتـرم شورای اسلامی ، شـــرکت آب و فاضلاب  به لحاظ اقلیمی و منطقه ای در تــــاریخ 11/4/1371 به عنوان یک شرکت مستقل تشکیل و آغاز به کار نمود.

شرکت آب و فاضلاب  با توجه به رسالت و اهداف خود که ایجاد و بهره برداری از تاسیسات مربوط به توزیع آب شهری و هم چنین جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهرهای تحت پوشش می باشد، سعی نموده است تا با ایجاد تغییرات ساختاری و ایجاد بسترهای لازم در جهت مهندسی نمودن عملیات ، بهره برداری بهینه از تاسیسات و تجهیزات موجود ، مکانیزه نمودن فعالیت ها ، آموزش و بهسازی نیروی انسانی به عنوان سرمایه های اصلی شرکت، استقرار نظام مدیریت کیفیت ، یکسان سازی و تعریف سیستماتیک فرآیندها ، تسهیل در انجام امور عملیاتی و اجرایی به خصوص در جهت افزایش رضایت مندی شهروندان و ... تحولی بنیادین در نگرش ، رویکردها و اهداف سازمان ایجاد و به دنبال آن ارتقای بهره وری و افزایش کمی و کیفی عملکرد خود را محقق سازد.

اركان شركت : مجمـع عمومی ، هیئت مدیره و بازرسان قانونی می باشند كه ریاست مجمع به عهده وزیر نیرو بوده و اعضای هیئت مدیره ، نمایندگان صاحبان سهام می باشند .

فهرست مطالب

فصل اول: معرفی شرکت آب وفاضلاب . 1

معرفی2

مقــدمـــه3

ویژگی ها:3

اهداف :4

راهبــردهـــا :4

مفهــوم چشم انداز سازمانـی :5

لـــزوم و اهمیت چشم انــداز :5

معرفی مدیران:7

چارت سازمانی8

شرح وظایف:8

مراسمات:12

محاسبه حق انشعاب:17

چارت همایشها:18

پیشینه همایشها:19

محورهای همایش:19

فصل دوم: حقوق و دستمزد در شركت آب و فاضلاب... 22

تعریف:23

دستمزد مستقیم:23

دستمزد غیر مستقیم:23

اطلاعات لازم برای محاسبه حقوق و دستمزد:24

حقوق و دستمزد پایه و فوق العاده ها و نوبت کاری :24

جمع آوری و نگهداری اطلاعات شخصی پرسنل:28

حسابداری حقوق و دستمزد:37

فصل سوم: انبارداری در شركت آبفا .. 39

تعریف انبار :40

انواع انبارها :40

تعریف انبارداری40

وظایف انباردار :‌41

كدگذاری كالاها:‌42

حسابرسی انبار55

نقد،بررسی و مطالعه دستورالعمل شمارش موجودیها یا انبارگردانی:58

حقوق و دستمزد و فیش حقوقی60

ثبت اسناد حسابداری حقوق و دستمزد70

فصل چهارم: نتیجه گیری... 75

بحث و نتیجه گیری76

منابع.. 78

دانلود پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پروژه حسابداری(حسابرسی انبار) شركت آب و فاضلاب ,

تاريخ : 12 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : pop | بازدید : <-PostHit->
عنوان تحقیق : ازدواج

عنوان تحقیق ازدواج

دانلود عنوان تحقیق : ازدواج

عنوان تحقیق 
ازدواج
دسته بندی علوم اجتماعی
فرمت فایل doc
حجم فایل 119 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 249

عنوان تحقیق :ازدواج

فهرست

عنوان                                                                                                  صفحه

مقدمه .....................................................................................................................................................

بخش اول................................................................................................................................................

-          مشكلات دوران كودكی .............................................................................................................

-          نظریه لورنس كلبرگ دربارة رشد............................................................................................

-          رشد از نظر اسلام .......................................................................................................................

-          مسائل مربوط به قبل از ازدواج.................................................................................................

-         حقایق پیرامون عشق و ازدواج.................................................................................................

-         عاشق شدن با یك نگاه .............................................................................................................

-         عشق دو طرفه .............................................................................................................................

-         عشق بعد از ازدواج......................................................................................................................

-         دلایل مناسب برای ازدواج.........................................................................................................

-         دلایل نامناسب برای ازدواج.......................................................................................................

-         مشكلات و موانع ازدواج.............................................................................................................

-         نظرات شخصی محقق ...............................................................................................................

-         ملاك‌های انتخاب .......................................................................................................................

-         چه كسی را به همسری برگزینیم؟ .......................................................................................

-         راهنمای گزینش همسر ...........................................................................................................

-         دوران نامزدی ...............................................................................................................................

-         فایده های دوران نامزدی............................................................................................................

-         آفت‌های دوران نامزدی...............................................................................................................

-         عشق و ازدواج...............................................................................................................................

-         برخورد با واقعیات .......................................................................................................................

-         پرورش اعتماد و صداقت............................................................................................................

-         سؤال و پاسخ در رابطه با روابط زناشویی .............................................................................

-         مواردی از زمینه‌های اختلاف نظر و كشمكش....................................................................

-         شیوه سخن گفتن شما...............................................................................................................

-         خطرات افراط در عشق .............................................................................................................

-         بخش دوم: ....................................................................................................................................

-         چرا برخی از روابط سرانجام خوبی ندارند. پنج افسانة مهلك دربارة عشق

-         عواقب باور افسانه‌های عشقی ..................................................................................................

-         چگونه عاشق می‌شویم. .............................................................................................................

-         كشف تصمیماتتان درباره عشق ..............................................................................................

-         ترس از صمیمیت........................................................................................................................

-         اعتماد به نفس پائین .................................................................................................................

-         عاشق شدن به دلائل نادرست..................................................................................................

-         عاشق شدن به دلائل درست.....................................................................................................

-         شش اشتباه بزرگ كه در ابتدای روابط مرتكب می‌شویم. ..............................................

-         دوری از فرد نامناسب ................................................................................................................

-         ده نوع رابطه كه سرانجامی نخواهند داشت. .......................................................................

-         نقطعه ضعف‌های مهلك ............................................................................................................

-         بمب ساحتی تفاهم ....................................................................................................................

-         شش ویژگی‌ كه می بایست در همسر آیندة خود بدنبال آن باشید. ...........................

-         لیست تفاهم .................................................................................................................................

-         تعهد.................................................................................................................................................

-         چرا از تعهد دادن می‌ترسیم. ...................................................................................................

-         آزمون (1) ضریب هوشی  عشقی شما. ................................................................................

-         آزمون (2) آیا از لحاظ روحی و احساسی تهیه هستید؟ .................................................

-         بخش سوم: ...................................................................................................................................

-         پرسشنامه و سؤالات مربوط به آن...........................................................................................

بخش اول

مشكل پنجم

سربازی

این مشكل و مانع، شامل دختران كه اصلاً نمی‌شود. البته شامل عده‌ای از پسرها نمی‌شود كسانی كه در دانشسرای تربیت معلم هستند و نیز كسانی كه بعد از دروس متوسطه، ‌درس را ادامه می دهند و لازم نیست به سربازی بروند، بلكه پس از اتمام دروس، در قالب تعهدهایی كه همراه با انجام شغلشان است- خدمت سربازی را انجام می دهند و هیچ وقفه ای در زندگی شان بوجود نمی‌آید.

البته مسئولین نظام باید قانون سربازی را طوری تنظیم كنند كه سربازی به عنوان مانع و مشكل بر سر راه ازدواج نباشد و حقوق و مزایای برای سربازان قرار داده شود كه مخارج خود و همسرشان تأمین شود و . . .

راه حل:

1)     نامزدی شرعی و قانونی: نامزدی در دوران سربازی، خیلی شیرین و زیباست. دو نامزد در طول این دوران، نامه نگاری دارند و برای همدیگر مطالب امید بخش دو دلگرم كننده می‌نویسند. و در هنگام مرخصی‌های این دوران،‌ با یكدیگر دیدار و ملاقات می كنند.

2)      سكونت در منزل والدین زن یا مرد:

اگر ازدواج كرده باشند، زن، در دوران سربازی شوهرش ، در منزل یكی از والدین سكونت داشته باشد (والدین مرد یا زن) كه تنها نباشد و مرد بتواند با خیال راحت، خدمتش را به انجام برساند و هر گاه به مرخصی آمد، با هم باشند.

3)     كمك پدران و مادران:

در مورد مخارج زن و امور دیگر (همان مطلبی كه در بخش «ادامة تحصیلات علمی» گفته شد) قابل انجام است.

مشكل ششم:

(6) وجود برادان و خواهران بزرگتر:

البته این مشكل در بعضی از خانواده‌ها كه این مسئله برایشان مهم است وجود دارد. و اگر نه این مشكل و عقیده، به هیچ وجه پایه و اساس شرعی و عقلی ندارد. بر جوانان لازم است كه: سنت‌های غلط را بشكنند و خود را بدبخت آداب و رسوم غلط نكند. در اینجا باید توجه كرد كه می‌بایست احترام برادر و خواهر بزرگتر كاملاً حفظ شود.

(مظاهری/ جوانان و انتخاب همسر)

مشكل هفتم:

(7) مسكن:

لازم است طرح‌هایی وسیع و فراگیر در سطح كل جامعه اجرا گردد. تا این معضل بزرگ حل شود.

راه حل:

1)     سكومت موقت در منزل والدین: در صورت امكان، عروس و داماد برای مدتی در منزل والدین یكی از آنان ساكن شوند تا منزل جداگانه‌ای تهیه كنند. اما باید توجه داشت كه: اگر بداند این سكونت، باعث دعوا  و نزاع و توهین و تحقیر می‌شود، به هیچ وجه صلاح نیست در آن خانه ساكن شوند یا بمانند.

2)     اجاره نشینی:

یك امر رایج و معمول در كل جهان است. جوانان یك منزل ارزان و ساده ای اجاره كنند و مقداری سختی اجاره نشینی را تحمل نمایند تا ان شاء الله خانه‌دار شوند.

مشكل هشتم:

(8) ناتوانی جوانان در ادارة زندگی: در ادامه به آن خواهیم پرداخت

(مظاهری/ جوانان و انتخاب همسر)

نظرات شخصی محقق:

همانطور كه گفته شد مشكلات ازدواج دو دسته هستند: (1) حقیقی. (2) ساختگی.

حال به مورد دوم یعنی مشكلات ساختگی می‌پردازیم كه البته از جمله مواردی است كه من در تحقیقات خود با آن مواجه شدم ممكن است عده‌ای بر این عقیده باشند كه ازدواج كردن اسیری است و بهتر است انسان، مجرد زندگی كند، چرا كه با مسایل و مشكلاتی كه در خانواده‌ها مشاهده می كنیم. به این نتیجه می‌رسیم كه «بهتر است مجرد مانده و ازدواج نكنیم.»

و از سویی احتمال دارد كسی بگوید: «ازدواج بهتر است و انسان مجرد صاحب زندگی نمی‌شود، زیرا اغلب افرادی كه مجرد زندگی می‌كنند اینگونه دیده‌ایم كه دور از زندگی بوده و صاحب خانه امكانات زندگی نشده اند».

ازدواج امر مقدسی است و به خاط تقدسش در اسلام انجام آن مستجب بوده و ثواب دارد. اما اسلام الزامی برای این امر ندارد و آنرا واجب نكرده است.

گاهی اوقات ازدواج نكردن بهتر از این است كه فرد بدون آمادگی لازم ازدواج كند و زندگی خود و فرد دیگری را دچار مشكل كند.

عده‌ای به خاطر والدین خود  ازدواج نمی‌كنند و یا زمانی كه تصمیم به ازدواج می‌گیرند با مشكلاتی مواجه می‌شوند (پدر و مادر با بهانه‌های مختلف مانع از ازدواج فرزند می‌شوند). اكثراً این مسئله در خانواده‌هایی رخ می‌دهد كه پدر خانواده فوت شده یا پدر فرد بی مسئو‌لیتی است. و در اینجا یكی از فرزندان خود را موظف می‌كند كه تا آخر عمر از خانوادة خود به خصوص مادرش حمایت كند. در ادامه داستانی در این مورد می‌خوانیم.)

داستان محله مربوط به مجله راه زندگی شماره 185 پانزدهم دی ماه 1383 است).

خلاصه داستان:

من كوچكترین فرزند خانواده هفت نفری بودم. 

همه فامیل می‌دانستند پدرم بداخلاق ترین مرد روی زمین است. مادرم كه در سن سیزده سالگی به زور همسر پدرم شده بود، در طی تمام این سالها حتی حالا كه پیر شده ست از پدرم می‌ترسد. خواهر و برادرهایم خیلی زود ازدواج كردند و رفتند و در سن چهارده سالگی من و پدر و مادرم تنها شدیم. همیشه دلم برای مادر می‌سوخت. نمی‌خواستم باور كنم كه او تا آخر عمرش باید این وضع را تحمل كند تمام رویاهایم حول محور تصویری می‌گشت كه من مادرم را با خودم به سفر برده‌ام، برایش خانه‌ای زیبا خریده‌ام، خوشحالش می‌كنم، او را به خانه خودم می‌برم و نمی‌گذارم ذره‌ای اذیت شود و . . .  در طی آن سالها خوب درس می‌خواندم، چون مادر از بچه‌های درسخوان خوشش می‌آمد، كم حرف بودم، تو كارهای خانه مثل یك زن به مادرم كمك می‌كردم، خلاصه هر كاری می‌كردم تا مادر از من خشنود باشد. در دانشگاه رشته وكالت خواندم آنهم چون مادر دوست داشت ولی توانست پز آنرا به دیگران بدهد. تمام وظایف مذهبی ام را به نحو احسن انجام می‌دادم چون این كار شوقی را در چشم مادر می‌آورد كه بیشترین ارزش را در زندگی‌ام داشت. توی دانشكده با دختری آشنا شدم، دختر ساده‌ای بود و هرگز رفتار زننده‌ای از او نمی‌دیدم. در مورد او با مادر صحبت كردم اما مادر در حالی كه هنوز او را ندیده بود به شدت مخالفت كردن و سرانجام كاری كرد كه من دیگر به آن دختر فكر نكنم. بعد از آن به سربازی رفتم و در طی آن مدت مادر برای من به دنبال دختری مناسب می‌گشت. بعد از اتمام سربازی در امتحان كانون وكلا شركت كردن و قبول شدم و كم كم زندگی‌ام داشت سر و سامان می‌گرفت و معیارهای من در طی این سالها بسیار تغییر كرد و این معیارها با معیارهای مادرم متفاوت بود. اما چطور می‌توانستم این مسئله را به او القاء كنم؟ او عادت كرده بود كه من را در هر شرایطی به نحو كامل داشته باشد. هیچ وقت با كوچكترین عقیده و خواست او مخالفت نكرده بودم. اولین پس اندازم را كنار گذاشتم و او را فرستادم مكه. خواهرم و بردادرهایم به او هیچ اهمیتی نمی‌دادند و پدرم مدام به من غر می‌زد كه چرا اینقدر به مادرم چسبیده‌ام و به جای آن نمی‌روم سراغ زندگی خودم؟! خلاصه مادر از مكه كه برگشت عزمش را جزم كرده می‌برد كه هر طور شده برای من دختر مناسبی پیدا كند. مدام مرا به خواستگاری دخترهای كم سن و سال و زیبا برد. اما من كه حال تقریباً سی و دو سال سن داشتم، و دلم می‌خواست با دختری ازدواج كنم كه بتوانم چند كلمه‌ای با او حرف مشترك داشته باشم مادرم دختری را پسندید اما او اصلاً ‌كسی نبود كه من بتوانم سالها با او زندگی سعادتمندی داشته باشم. اما مادرم عاشق چشم‌های رنگی و زیبایی چهرة او شده بود، می‌توانست حسابی به همه پز بدهد كه عروسش مهندس می‌شود و چقدر هم زیباست. اینجا بود كه برای اولین بار به مادرم نه گفتم، باورش نمی شد، همیشه فكر می‌كرد من در هر شرایطی مطیع او خواهم بود، سكوت می كنم و می‌گویم هر چه شما بگویید. . . .  اما حالا موضوع یك عمر زندگی بود، حالا فهمیدم چرا خواهر و برادرهایم به سراغ زندگی خود رفتند. متوجه شدم كه هر انسانی باید زندگی مخصوص به خود داشته باشد.)

دلایل پنهان دیگری كه وجود داد این است كه بعضی از جوان‌ها شرطی‌اند ، یعنی به دلیل اتفاق ناگواری كه برای خواهر، برادر یا یكی از فامیل آنها افتاده و ازدواجشان با مشكل رو برو شده، شرطی شده‌اند، یعنی از ازدواج می‌ترسند. همانطور كه گفتیم عده‌ای از جوانان از مسوولیت پذیری می‌ترسند و به محض اینكه حرف ازدواج پیش می‌آید، دچار دلشوره می شوند و دست آخر به دلیل عدم آگاهی از معیارهای ازدواج دچار ترسی پنهانی هستند كه اقدام به ازدواج نمی‌كنند.

حال راهكاری‌هایی را بیان می‌كنیم: كسانی كه شرطی‌اند باید شرطی زدایی كنند و این تفكر غلط را كه همه ازدواجها با دشواری‌هایی روبرو هستند، از خود دور سازند. كسانی كه دلشوره ازدواج دارند باید بدانند كه این دلشوره طبیعی است و پس از اینكه ازدواج كردند خود به خود از بین می‌رود و كسانی كه به دلیل عدم آگاهی از چگونگی ازدودج بیمناك‌اند، و باید بدانند كه با خواندن كتاب‌های مختلف در این زمینه آنقدر میزان آگاهی شان بالا می‌رود كه خود را برای ازدواج آماده می‌بینند.

شاید خیلی‌ها بگویند ازدواج به درد سرش نمی‌ارزد و مجردی هم عالمی دارد . چرا ازدواج كنیم و با اختلاف عقیده هایی كه پیدا می‌كنیم روبروی هم قرار بگیریم و نیروی خود را صرف جر و بحث دائمی بكنیم؟

زن و مرد دو نیری متخاصم و رودروی یكدیگر نیستند كه بخواهند برضد هم باشند. آنان دو نیروی مكمل برای تولید نسل هستند. پایه‌ریز اساس خانواده و شادی بخش زندگی‌اند. آنها با پیوند با یكدیگر آفریننده حیات موجودی تازه به نام انسان و برآورنده نیاز آینده جهان و هستی‌اند.

پس لزومی ندارد كه زن ستیزی یا مرد ستیزی كه تفكری است بیمارگونه، (و امروز خیلی عنوان می‌شود) مطرح شود.

ازدواج در سنین بالا( بیش از سی سال) دارای معایب و محاسنی است. محاسن ازدواج در سن بالا این است كه فرد در این سن با تجربه‌تر است و تصمیمات او بیشتر از روی عقل و منطق است تا احساس. بنابراین احتمال اینكه اشتباه كند بسیار كم است در این زمان افراد، مسئولیت پذیرتر و فهمیده‌تر هستند در نتیجه بهتر می‌توانند مسائل و مشكلات زندگی را حل و فصل كنند.

معایب ازدواج در سن بالا این است كه: هر چه سن افراد بالاتر می‌رود احتمال ریسك آنها در زندگی كاهش پیدا می‌كند همچنین تحرك آنها كم تر می‌شود. زمانی كه احتمال ریسك افراد پائین می‌آید انتخاب كردن برای آنها دشوار می‌شود در نتیجه ممكن است بسیار مشكل پسند و كمال‌گرا باشند و توقعات زیادی از همسر آینده خود داشته باشند و چون در این سن اكثراً از نظر مالی و موقعیت‌ شغلی و اجتماعی، در سطح بالای هستند ترجیح می دهند با كسانی كه شریط بسیار مطلوبی دارند ازدواج كنند. شاید در ظاهر این طور به نظر برسد كه داشتن شرایط بسیار مطلوب، امتیاز خوبی است و ایرادی در آن وجود ندارد اما مشكل زمانی حاصل می‌شود كه ما بعد از مدتی متوجه شویم آن شرایط در ظاهر عالی است و برای یك زندگی كافی نیست. مشكل دیگری كه ایجاد می‌شود این است كه چون فرد كم تحرك می‌شود بنابراین نمی‌تواند همانند زمانی كه جوانتر بود آن شور و هیجان اول زندگی را داشته باشد. و این مسئله زمانی حاد می‌شود كه فرد با كسی ازدواج كند كه نسبت به خودش بسیار جوانتر، است فرد جوانتر از همسرش انتظاراتی دارد و چون او نمی‌تواند این شور و هیجان را برای او به ارمغان بیاورد دچار ناراحتی می‌شود. مسئله دیگر زمانی بوجود می‌آید كه فرد در سن بالا ازدواج كرده مثلاً آقایی در سن 50 سالگی ازدواج می‌كند زمانی كه او صاحب فرزندی می‌شود تقریباً به اندازه‌ یك نسل با فرزندش اختلاف سنی دارد و در نتیجه وقتی كه فرزندش بزرگ می‌شود نمی‌تواند با او ارتباط خوبی برقرار كند. مسئله دیگر این است كه كوچكترین اشتباه در ازدواج ممكن است در این سن غیر قابل جبران باشد و فرد دیگر فرصت نكند ازدواج مناسب انجام دهد  است. البته مواردی كه اشاره شد، مسائلی است كه در جامعه امروز ما وجود دارد و اگر نه ممكن است استثنا نیز وجود داشته باشد. ازدواج در سن بالا و مشكلات آن با توجه به اینكه آن فرد زن یا مرد باشد فرق می‌كند. مشكلاتی كه در بالا به آن اشاره شد می تواند بین مردها و زن‌ها مشترك باشد. اما مشكلی كه برای خانم‌ها بیش ‌تر از آقایان پیش می‌آید این است كه  هر چه سن خانم‌ها بالاتر می‌رود قدرت باروری آنها رفته رفته كاهش پیدا می‌كند بنابراین ممكن است مثلاً بعد از سن 35 سالكی یك خانم نتواند باردار شود یا بارداری او در این سنین بسیار خطرناك باشد (بارداری در سن بالا امكان ایجاد فرزندان عقب مانده ذهنی را افزایش می‌دهد).

البته مسائل مختلفی وجود دارد كه افراد تمایلی به ازدواج ندارند. به عنوان مثال: شكست عشقی یك مرحله از زندگی ممكن است باعث شود  تا فرد تصمیم گیرد تا دیگر ازدواج نكند یا در سنین بسیار بالا ازدواج كند. البته این شكست ممكن است به دلایل مختلف بوجود آمده باشد:

از جمله:

1-    خیانت طرف مقابل: كه در این صورت فرد نسبت به جنس مخالف خود بی‌اعتماد می‌شود.

2-    پاسخ منفی طرف مقابل: ممكن است به غرور شخص لطمه وارد شود و دیگر اقدامی نكند.

3-    مخالفت بیش از اندازه‌ والدین: فرد نسبت به والدین خود بی اعتماد می‌شود و یا اگر این مخالفت از طرف خانوادة طرف مقابل باشد بعد از مدتی مأیوس شود.

4-    اقدام نكردن به موقع: (با مثال توضیح می‌دهیم) فرض كنید آقایی به خانمی علاقمند شود در طی چند ماه یا شاید چند سال سعی در شناخت او و خانواده‌اش می‌كند. خانم از علاقة این فرد نسبت به خودآگاه می‌‌شود، و اما اقدامی از طرف آقا صورت نمی گیرد و خانم از او مأیوس شده و با فرد دیگری ازدواج می‌كند و آن زمان شخص به خود می‌آید و می‌بیند شاید بهترین فرصت زندگی‌اش را از دست داده، فرصتی كه شاید دیگر برایش پیش نیاید. و همة این اتفاقات به علت عدم تصمیم‌گیری به موقع است.

البته برعكس این اتفاق نیز امكان دارد: چه بسیار دختر خانم‌هایی كه از فرصت خود اسنفاده نكرده و پشت به بخت خود كرده‌اند. و بعدها حسرت خورده‌اند.

 

      v           

      v          چرا از تعهد دادن می ترسیم؟

1) ترس از آینده

2) ترش از صدمه دیدن

3) ترس از انتخاب فرد نامناسب

4) ترس از اینكه سرانجام ازدواجتان شبیه ازدواج پدر و مادرتان شود.

      v          ترس از تعهد (1) ( ترس از آینده )

وقتی به كسی تعهد واقعی می دهیم. تنها می تواند. به این معنی باشد كه متعهد
می شویم در هر لحظه تمام كمال به همسرمان عشق می ورزیم، مادامی كه رابطه اجازه می دهد كه خود را نیز دوست داشته باشیم و برای خودمان نیز احترام قائل باشیم. نه به این معنی كه تعیین كنیم عشقمان به چه مدت و یا تا كی ادامه خواهد یافت.

      v          ترس از تعهد (2) ( ترس از صدمه دیدن)

این عاشق شدن یا تعهد دادن نیست كه برایمان درد و رنج به ارمغان می آورد، بلكه تعهد دادن به شخص نامناسب و به دلادل ناردست است كه موجبات رنجش ما را فراهم می كند.

      v           ترس از تعهد (3) ( ترس از انتخاب فرد نامناسب )

 هنگامی كه می خواهید به كسی برای همیشه تعهد بدهید. كمی شك و تردید كاملاً طبیعی است. گرچه شك و تردید زیاد ممكن است كه اخطاری باشد باز طرف قلب و روح شما مبنی بر اینكه انتخابتان درست نباشد. در نهایت این فقط طمان است كه به شما خواهد گفت: كه انتخاب شما درست بوده یا نه. هرگز چنینی نیست كه تماماً به دست سرنوشت باشد انتخاب به عهده شماست می توانید، همسری را انتخاب كنید و متعهد شود كه تلاش خواهید كرد تا رابطه تان موفق باشد.

      v          ترس از تعهد (4) ( ترس از اینكه سرانجام ازدواجتان شبیه ازدواج پدر و مادرتان شود):

قسمتی از مشكل این است كه تعریف و تصویر ذهنی ما از ازدواج همان تعریف و تصویر ذهنی است كه از والدینمان به ارث برده ایم و هرگز وقتی صرف نكرده ایم تا كه این تعریف و تصویر ذهنی خود از ازدواج را باز تعریف كنیم.

بسیار مهم است كه هر زوجی كمی وقت صرف كرده و درباره این موضوع كه
می خواهند تعهد را برای خود چگونه باز تعریف كنند. مذاكره كنند. صرف نظر از اینكه به تعهد دادن به یكدیگر می اندیشند یا اینكه قبلاً به یكدیگر متعهد شده اند. به عبارتی ببینید كه می خواهند تعهد برای آنها چه معنایی داشته باشد و درباره آنها به توافق برسند. این آنها هستند كه تعیین می كنند زندگیشان چگونه باشد. گاهی اوقات انجام دادن همین یك كار، بسیاری از ترس ها و نگرانی ها ما را در قبال تعهد همیشگی دادن از بین برده و حتی ترس هایمان را تبدیل به هیجان می كند!

آیا تشنه تعهد گرفتن هستید؟

 ·        آیا با حسرت به مجله های عروس نگاه می كنید؟ آیا رویای روزی كه واجد الشرایط خرید ده ها شماره از آن هستید را در سر می پرورانید؟

 ·       آیا در ذهن خودتان با هر مردی كه به او علاقمند شده اید ازدواج می كنید و بچه دار می شوید؟ آنهم چند دقیقه اول ملاقاتتان با او؟

 ·       آیا از اینكه در فرمول های مخصوص استخدام در خواست شغل و .. در جلو كلمه مجرد ضربدر بزنید. می ترسید؟

 ·       آیا به طرز پنهانی از آن عده از دوستانتان كه شوهرهای خوبی دارند متنفرید؟

 ·       آیا كلمه مادر شوهر / زن  شما را برانگیخته می كند؟

چنانچه به هر یك از سئوالات فوق چه در حال و چه در گذشته پاسخ مثبت داده اید بنابراین منظور از كلمه تشنه تعهد را درك می كنید. بر طبق تحققات چنینی دریافته ایم كه زن ها به دلائل اجتماعی كاملاً واضحی به مراتب بیشتر از مردان تشنه تعهد می باشند.

هنگامی كه تشنه تعهد هستید، بیشتر به دنبال تعهد هستید، تا اینكه بدنبال یك رابطه خوب باشید. چنینی افرادی چنان مشتاق آنند كه از كسی تعهدی به آنان داده شود كه دیگر توجه چندانی به كیفیت رابطه شان نمی كنند.

مردم تشنه تعهد این نیاز عمیق را دارند كه به كسی تعلق داشته باشند. حالا چه كسی؟! مهم نیست. از این افراد همان ابتدا كه وارد رابطه ای می شود و برای گرفتن تعهد و قول ازدواج و … طرفشان را تحت فشار قرار می دهند. چنینی افرادی اغلب با این كار خود خواستگارها و یا نامزدهای خود را فراری داده و در عمل این فرآیند را هر چه بیشتر نیز به تعویق می اندازند.

ازدواج قبل از آنكه نامزدتان را كاملاً شناخته باشید و رابطه ای مستحكم.؛ با محبت و صمیمی را با او خلق كرده باشید؛ صرفاً كاری از روی بی مسئولیتی است و بسیار غیر مسئولانه تر از آن اینكه. تصمیم بگیرید. فوراً بچه دار شوید.

v     چهار سطح اصلی تعهد:

یك رابطه در خلال رشد و تكامل خود از چهار سطح اساسی و قابل تشخیص از تعهد می گذرد.

1) تعهد به اینكه از لحاظ جنسی و احساسی ( عاطفی ) تك همسر باشید.

2) تعهد به اینكه در جهت خلق صمیمت و ارتباط احساسی روی رابطه تان كار كنید.

3) تعهد به اینكه آینده تان را با یكدیگر زندگی كنید.

4) تعهد به اینكه تا پایان عمر با یكدیگر زندگی خواهید كرد.

دانلود عنوان تحقیق : ازدواج


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
عنوان تحقیق : ازدواج ,

پایان نامه شناسائی عوامل و شرایط موثر برای احراز پست مدیریت، مدیران واحدهای آموزشی

پایان نامه شناسائی عوامل و شرایط موثر برای احراز پست مدیریت، مدیران واحدهای آموزشی

دانلود پایان نامه شناسائی عوامل و شرایط موثر برای احراز پست مدیریت، مدیران واحدهای آموزشی

پایان نامه شناسائی عوامل و شرایط موثر برای احراز پست مدیریت، مدیران واحدهای آموزشی
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل doc
حجم فایل 362 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 125

شناسائی عوامل و شرایط موثر برای احراز پست مدیریت، مدیران واحدهای آموزشی

بخشهایی از متن و فهرست:

1-1 مقدمه :

      مدیریت یکی از مهمترین فعالیتهای انسان است. سابقه تئوریک مدیریت هرچند از لحاظ زمانی به حدود 1900  می رسد ولی بی شک از زمانی که انسان گروه را ساخت و جامعه اولیه را بنیاد نهاد و نیز از آن هنگام که به شکار و در غار زیستن پرداخت و برای مشکلاتش چاره جویی کرد، در عمل مدیریت نیز پدیدار شد. حتی این مفهوم در فرهنگ قرآنی نیز مطرح است زیرا خداوند بارها خودش را مُدَبِّرُ الامور دانسته است، مانند : (( اِنَّ رَبَّکُمُ اللهُ الَذی خَلَقَ السَّمواتِ و الاَرضَ فی سِتَّهِ اَیّام ثُمَّ استَوی عَلَی العَرشِ یُدَبِّرُ الاَمرَ ))[1] که اوج تدبیر خود را در آفرینش انسان می داند و به خود آفرین می گوید.

      در عصر حاضر مدیریت را به عنوان یکی از شاخص های مهم تمدن معاصر و از جمله عوامل رشد توسعه اجتماعی و فرهنگ جوامع کنونی بحساب می آورند. توسعه هر جامعه ای مستلزم توسعه در نظام آموزش و پرورش آن جامعه است. شناسائی عوامل مؤثر در بهبود کار این نظام پیدا کردن نقاط ضعف آن و ایجاد تغییرات مفید با توجه به نیازهای جامعه از ضروریات است. برخی از صاحبنظران دنیای امروز را دنیای مدیران آگاه می دانند و علم مدیریت را در شمار یکی از پیچیده ترین رشته های علوم انسانی به حساب می آورند. زیرا به کمک مدیران توانمند و آگاه به اصول نظریه ها و سبک های مدیریت و افزایش مهارتهای انسانی، اوراکی و فنی می توان چهره سازمانها را دگرگون ساخت. از بین مدیریتها، مدیریت آموزشی از دشوارترین، پر اهمیت ترین و حساس ترین انواع مدیریت در سازمانهای عمومی و دولتی است. در واحدهای آموزشی به لحاظ اهداف پیچیده و بسیار گسترده ، فعالیتهای متعدد و متنوع و روشهای اجرایی گوناگون ، مدیریت و رهبری آموزشی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

      مدیریت آموزشی در مدارس، مرکز ثقل فعالیتهای گوناگون قرار گرفته و به عنوان منبع انرژی روانی ، شرایط مساعد انگیزشی را برای عوامل آموزشی و پرورشی مدرسه، عوامل اداری و اجرایی و از همه مهمتر فراگیران هموار سازد.

      ماندگاری و بقا، رشد و پویایی واحدهای آموزشی در عصر انفجار اطلاعات و انفجار جمعیت اتکال به محوریتی توانا و دانا دارد، رهیافت به کمال و تعالی با رهبری و هدایت سکانداران شایسته صورت خواهد گرفت.

 

2-1 بیان مسأله

      انتخاب و انتصاب مدیران واحدهای آموزشی با توجه به نقش حساس و تحول آفرینی که آنان بر عهده دارند،از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع توفیق نظام آموزشی به تدبیر و دور اندیشی مدیران به عنوان رهبران آموزشی بستگی دارد. البته مساله انتخاب و انتصاب مدیران بر اساس ملاک ها و شایستگی ها، موضوع جدیدی نیست و بدون تردید در طول تاریخ آموزش و پرورش همواره یکی از دلمشغولی های متولیان امر گزینش و انتخاب افراد صاحب صلاحیت بوده و سعی در بکارگیری شایستگان در این سمت بوده است و پیمایش پیشینه 91 ساله[2] آن، آسیب شناسی،           جمع آوری نظرات صاحبنظران دانشگاهی، مطالعات تطبیقی آموزش و پرورش کشورهای پیشرو در این پژوهش نشان از عنایت و توجه و دغدغه آمیز و حساسیت فوق العاده به آن در طول این سالیان بوده است. از طرفی نیز نبود ابزاری که بتوان براساس آن با حداقل خطا به تصمیم گیری در این مهم پرداخت از نگرانیهای مسئولین می باشد.


[1] - سورة‌ یونس آیة سوم.

[2] - وزارت آموزش و پرورش، تاریخچه انتخاب و انتصاب مدیران آموزشی از سال 1290 هـ. ش ، تا سال 1382 هـ. ش، معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی، دفتر بهبود كیفیت و راهبری استانداردها، 1382.

...

2-2- ادبیات نظری

1-2-2 جایگاه مدیریت:

اهداف هر سازمان فلسفه وجودی آن سازمان محسوب می شود. به منظور تحقق هدفها نیاز به یك تلاش گروهی است. پیچیدگی كار جمعی است كه مدیریت نظام گونه را بوجود آورده است. اثر بخشی و كارآیی به عنوان دو هدف مهم در همه سازمانها نیازمند تدابیری است كه مدیران آنها را اتخاذ می نمایند از طرفی محدودیت منابع و تغییرات محیطی در عرصه های داخلی وخارجی اهمیت مدیریت را بیش از پیش مشخص می نماید.

مدیریت در بسیاری از كشور های درحال توسعه حائز اهمیت شایانی است. بررسی كارشناسان توسعه اقتصادی نشان داده است كه فراهم نمودن تكنولوژی و پول،به تنهای توسعه و رشد را پدید نمی آورد .تا زمانی كه نیاموزیم چگونه می توان از منابع انسانی به درستی استفاده كرد و آنها رامدیریت نمود، تكنولوژی و تبعات آن بیهوده و گاه

دست و پاگیر است.

عده ای معتقدند مدیریت با فرد متولد می شود، رفتار مدیران ذاتی است و قابل آموزش نیست. در مقابل عده ای معتقدند، مدیریت اصولی دارد وبرپایه این اصول می توان علم و دانش مدیریت را نیز، تشریح كرد.این اصول و فنون در موقعیتی مشابه،كاربردی های مشابه دارند، لزا اكتسابی و قابل آموزش دهی و آموزش گیری هستند. بطور كلی می توان گفت مدیریت حرفه است، چون مدیران موفق مهارتهای مورد نیاز كه قابلیت آموزش را دارند ،در كار خود بنحو مطلوبی مورد استفاده قرار می دهند.

 

مقدمه:

مدیریت آموزشی از دشوارترین، پراهمیت ترین و حساسترین انواع مدیریت در سازمانهای عمومی ودولتی است. در واحدهای آموزشی به لحاظ اهداف پیچیده وبسیار گسترده فعالیت های متعدد ومتنوع و روش های اجرایی گوناگون مدیریت ورهبری آموزشی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

مدیریت آموزشی در مدارس، مركز ثقل فعالیت های گوناگون قرارگرفته و به عنوان منبع انرژی روانی، شرایط مساعد انگیزشی را برای عوامل آموزشی و پرورشی مدرسه،عوامل اداری واجرایی واز همه مهمتر فراگیران هموار سازد.

ماندگاری و بقاء ،رشد و پویایی واحد های آموزشی در عصر انفجار اطلاعات وانفجار جمعیت اتكاء به محوریتی دانا و توانا دارد. رهیافت به كمال وتعالی با مدیریت و هدایت سكانداران شایسته صورت خواهد گرفت.

عسگریان[1] در كتاب جامعه شناسی آموزش و پرورشی می گوید:

((سازمانی كه از مدیریت شایسته تری برخوردار باشد، بهتر می تواند هدف خود را برآورده سازد، زیرا امكانات برنامه ریزی صحیح تری را ایجاد خواهد نمود))

روش های نوین وكار آمد مدیریت را داشته باشند،به گفته كیمبل وایلز[2]؛

وظیفه اساسی مدیر آموزشی عبارت است از بهتر ساختن وضع كودكان. اگركسی كه درمقام رهبری آموزشی انجام وظیفه می كند نتواند در بهبود و كیفیت آموزشی موًثر واقع گردد، وجود او در این مقام قابل دفاع وتوجیه نیست.

انتخاب و انتصاب مدیران آموزشی با توجه به نقش حساس و تحول آفرینی كه آنان بر عهده دارند. از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع توفیق نظام آموزشی به تدبیرو دور اندیشی مدیران به عنوان رهبران آموزشی بستگی دارد. البته مساً له انتخاب و انتصاب و شرایط احراز مدیران براساس ملاكها و شایستگی ها موضوع جدیدی نیست

 


[1] - مصطفی عسگریان، جامعه شناسی آموزش و پرورش، تهران، انتشارات طوس، 1368، ص107.

[2] - كیمبل وایلز، مدیریت و رهبری آموزشی، ترجمه محمد علی طوسی، تهران، مركز آموزش مدیریت دولتی، 1370، ص8.

...

=============================

فصل اول

كلیات تحقیق

فصل دوم

ادبیات نظری و پیشینه تحقیق

فصل سوم

نتیجه‌گیری و پیشنهادات

================================

فصل دوم : ادبیات تحقیق

 

مقدمه: 

مدیریت آموزشی از دشوارترین، پراهمیت ترین و حساسترین انواع مدیریت در سازمانهای عمومی ودولتی است. در واحدهای آموزشی به لحاظ اهداف پیچیده وبسیار گسترده فعالیت های متعدد ومتنوع و روش های اجرایی گوناگون مدیریت ورهبری آموزشی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.

مدیریت آموزشی در مدارس، مركز ثقل فعالیت های گوناگون قرارگرفته و به عنوان منبع انرژی روانی، شرایط مساعد انگیزشی را برای عوامل آموزشی و پرورشی مدرسه،عوامل اداری واجرایی واز همه مهمتر فراگیران هموار سازد.

ماندگاری و بقاء ،رشد و پویایی واحد های آموزشی در عصر انفجار اطلاعات وانفجار جمعیت اتكاء به محوریتی دانا و توانا دارد. رهیافت به كمال وتعالی با مدیریت و هدایت سكانداران شایسته صورت خواهد گرفت.

عسگریان[1] در كتاب جامعه شناسی آموزش و پرورشی می گوید:

((سازمانی كه از مدیریت شایسته تری برخوردار باشد، بهتر می تواند هدف خود را برآورده سازد، زیرا امكانات برنامه ریزی صحیح تری را ایجاد خواهد نمود))

روش های نوین وكار آمد مدیریت را داشته باشند،به گفته كیمبل وایلز[2]؛

وظیفه اساسی مدیر آموزشی عبارت است از بهتر ساختن وضع كودكان. اگركسی كه درمقام رهبری آموزشی انجام وظیفه می كند نتواند در بهبود و كیفیت آموزشی موًثر واقع گردد، وجود او در این مقام قابل دفاع وتوجیه نیست.

انتخاب و انتصاب مدیران آموزشی با توجه به نقش حساس و تحول آفرینی كه آنان بر عهده دارند. از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع توفیق نظام آموزشی به تدبیرو دور اندیشی مدیران به عنوان رهبران آموزشی بستگی دارد. البته مساً له انتخاب و انتصاب و شرایط احراز مدیران براساس ملاكها و شایستگی ها موضوع جدیدی نیست

وبدون تردید در طول تاریخ آموزش وپرورش همواره یكی از دغدغه های اصلی متولیان این امر می باشد.

در مجموع مدیریت آموزشی شامل دانش و مهارتهای تخصصی است. امروزه در تمامی دنیای متمدن پذیرفته شده كه چندین سال سابقه و تجربه معلمی، آماده سازی مناسبی برای احراز مدیریت یك مدرسه نیست.

در ادامه این فصل برای بررسی پیشینه تحقیق به دو بخش در نظر گرفته شده است:

2-2 بررسی و تحلیل مطالعات (ادبیات) نظری

3-2 بررسی و تحلیل مطالعات  میدانی ( پیشینه نظری)


[1] - مصطفی عسگریان، جامعه شناسی آموزش و پرورش، تهران، انتشارات طوس، 1368، ص107.

[2] - كیمبل وایلز، مدیریت و رهبری آموزشی، ترجمه محمد علی طوسی، تهران، مركز آموزش مدیریت دولتی، 1370، ص8.

 

دانلود پایان نامه شناسائی عوامل و شرایط موثر برای احراز پست مدیریت، مدیران واحدهای آموزشی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه شناسائی عوامل و شرایط موثر برای احراز پست مدیریت، مدیران واحدهای آموزشی ,

تاريخ : 12 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : pop | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه هیدرولوژی اقلیم منطقة سبزوار

پایان نامه هیدرولوژی اقلیم منطقة سبزوار

دانلود پایان نامه هیدرولوژی اقلیم منطقة سبزوار

پایان نامه هیدرولوژی اقلیم منطقة سبزوار
دسته بندی جغرافیا
فرمت فایل doc
حجم فایل 1805 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 200

پایان نامه هیدرولوژی اقلیم منطقة سبزوار

فهرست

عنوان                                                                                                  صفحه

پیشگفتار................................................................................................................................................. 1

فصل اول: نكاتی چند راجع به تحقیق

1-1- انگیزه و انتخاب موضوع ........................................................................................................ 5

2-1- طرح مسئله................................................................................................................................ 6

3-1- فرضیه ها.................................................................................................................................... 7

4-1- مطالب مورد مطالعه................................................................................................................. 8

5-1- روش تحقیق ............................................................................................................................ 9

فصل دوم: تشریح خصوصیات منطقة مورد مطالعه

1-2- موقعیت و وسعت ................................................................................................................... 14

2-2- آب و هوا ................................................................................................................................... 17

3-2- هیدرولوژی................................................................................................................................. 19

4-2- زمین‌شناسی ............................................................................................................................ 22

5-2- منابع اراضی و خاك................................................................................................................ 24

1-5-2- تیپ كوهستان ها............................................................................................................... 28

2-5-2- تیپ‌تپه‌ها.............................................................................................................................. 28

3-5-2- تیپ فلاتها و تراسهای فوقانی ........................................................................................ 28

4-5-2- تیپ دشتهای دامنه............................................................................................................ 29

5-5-2- تیپ دشتهای روخانه‌ای ................................................................................................... 29

6-5-2- تیپ دشتهای سیلابی ...................................................................................................... 30

8-5-2- تیپ واریزه‌های بادبرنی سنگریزه‌دار.............................................................................. 30

9-5-2- تیپ آبروفتهای بادبزنی شكل سنگریزه‌دار................................................................... 31

10-5-2- تیپ اراضی متفرقه.......................................................................................................... 31

6-2- كشاورزی ................................................................................................................................... 33

7-2- تیپ گیاهی .............................................................................................................................. 34

فصل سوم: موقعیت و زمین شناسی سبزوار و دشتهای آن

1-3- موقعیت سبزوار........................................................................................................................ 41   

1-1-3- موقع ریاضی ....................................................................................................................... 41

2-1-3- موقع نسبی........................................................................................................................... 41

2-3- موقعیت دشت جوین.............................................................................................................. 42

1-2-3- موقع ریاضی ....................................................................................................................... 42

2-2-3- موقع نسبی ......................................................................................................................... 42

3-2-3- ائوسن ................................................................................................................................... 43

4-2-3- اتولیكوسن............................................................................................................................ 44

5-2- میوسن ...................................................................................................................................... 44

فصل چهارم: آب و هوا

1-4- توده‌های هوا مؤثر در منطقه: .............................................................................................. 47

1-1-4- توده هوای مدیترانه............................................................................................................ 47

2-1-4- توده‌ هوای پر فشار سیبری ............................................................................................ 47

3-1-4- توده‌های شمالی و غربی ................................................................................................. 48

4-1-4- توده های خزری ................................................................................................................ 48

2-4- تیپ اقلیم مو رد مطالعه........................................................................................................ 49

1-2-4- روش دمارتن........................................................................................................................ 49

3-4- عناصر اقلیمی‌........................................................................................................................... 52

1-3-4- شمار روزهای یخبندان..................................................................................................... 53

2-3-4- تعداد ساعات آفتابی ......................................................................................................... 53   

3-3-4- رطوبت نسبی ..................................................................................................................... 54

4-3-4- باد............................................................................................................................................ 55

5-3-4- بارندگی ................................................................................................................................ 55

فصل پنجم: ژومرفولوژی‌ شهرستان

1-5- تأثیر فرایندهای درونی و بیرونی در مرفولوژی منطقه ................................................. 66

1-1-5- فرایندهای دروزنی (تكتونیك و ساخمان زمین) ...................................................... 66

2-1-5- فرایندهای بیرونی ............................................................................................................. 67

2-5- واحدهای ژئومرفولوژی منطقه ............................................................................................ 68

1-2-5- واحد كوهستان .................................................................................................................. 68

1-1-2-5- قلل فرسایش یافته ...................................................................................................... 71   

2-1-2-5- واحد تپه ماهوری ........................................................................................................ 71

2-2-5- واحدهای مخروطه افكنه‌ای ............................................................................................ 72

3-2-5- واحد دشت ......................................................................................................................... 72

فصل ششم: هیدرولوژی آبهای سطحی شهرستان

مقدمه: .................................................................................................................................................... 74

1-6- حوضة آبریز  دشت سبزوار .................................................................................................. 81

1-1- 6- كال انجمنه......................................................................................................................... 81

2-1-6- كال ششتمد ....................................................................................................................... 82

3-1-6- رودخانه كیذور ................................................................................................................... 83

4-1-6- رودخانه رودآب سبزوار...................................................................................................... 84

5-1-6- رودخانه سلیمانیه................................................................................................................ 85

6-1-6- رودخانه شمس آباد............................................................................................................ 87

7-1-6- رودخانه گزوا......................................................................................................................... 86

8-1-6- رودخانه بالش آباد............................................................................................................... 87

9-1-6- رودخانه دلبر......................................................................................................................... 88

10-1-6 رودخانه ریوند...................................................................................................................... 89

11-1-6- رودخانه كراب .................................................................................................................. 90

12-1-6- رودخانه بفره .................................................................................................................... 90   

13-1-6- روخانه مهر ....................................................................................................................... 91

14-1-6- رودخانه استر بدر ........................................................................................................... 92

15-1-6- رودخانه كال شور سبزوار ............................................................................................. 93

16-1-6- رودخانه سنگرد................................................................................................................. 94

2-6- حوضة آبریز دشت جوین و سلطان آباد ........................................................................... 95

مقدمه...................................................................................................................................................... 96

1-2-6- رودخانه جوین (كالشور جوین) ..................................................................................... 99

2-2-6- رودخانه مشكان................................................................................................................... 99

3-2-6- رودخانه سرولایت (نشیب) .............................................................................................. 101

4-2-6- رودخانه كایستان ............................................................................................................... 103

5-2-6- رودخانه ترسك .................................................................................................................. 107

6-2-6- رودخانه ارگ ....................................................................................................................... 108

فصل هفتم: هیدرولوژی آبهای زیرزمین شهرستان

مقدمه: .................................................................................................................................................... 110

1-7- دشت سبزوار ........................................................................................................................... 112

1-1-7- چاه‌ها (عمیق و نیم عمیق) ........................................................................................... 115

2-1-7- قنوات ................................................................................................................................... 116

3-1-7- چشمه‌ها .............................................................................................................................. 118

4-1-7- نتیجه .................................................................................................................................... 119

2-7- دشت جوین............................................................................................................................... 121

1-2-7- چاهها- (عمیق – نیم عمیق) ....................................................................................... 122

فصل هشتم: چگونگی بهره‌برداری و كیفیت منابع آن شهرستان

1-8- تأثیر سازنده‌ها در منابع آب دشت جوین- داورزن- سبزوار........................................ 124

2-8- خصوصیات لایه‌های آبدار در سه دشت............................................................................ 125

3-8- مطالعات ژئوفیزیك و چاههای اكتشافی ........................................................................... 127

4-8- ضرائب هیدرودینامیكی ........................................................................................................ 128

5-8- بررسی نقشه‌های كم عمق و تراز آب زیر زمینی ......................................................... 129

6-8- بهره‌برداری از منابع آب زیر زمینی ................................................................................... 133

7-8- حداكثر ظرفیت مجاز بهره‌برداری از منابع آب زیرزمینی در دشت سبزوار 137

8-8- كیفیت آب در سطح شهرستان .......................................................................................... 138

1-8-8- طبقه بندی آب از نظر كشاورزی .................................................................................. 139

2-8-8- طبقه‌بندی آبهای منطقه‌ای از نظر شرب .................................................................... 140

1-2-8-8- دشت جوین.................................................................................................................... 140

1-1-2-8-8- آبهای شرب حد فاصل ایستگاه سبزوار تا ایستگاه راه آهن بیهق 140

2-1-2-8-8- آبهای شرب حد فاصل ایستگاه بیهق تا نقاب ................................................. 141

3-1-2-8-8- آبهای شرب حد فاصل ایستگاه نقاب تا سنخواست ...................................... 141

4-1-2-8-8- دشت سبزوار ........................................................................................................... 142

1-2-2-8-8- آبهای نواحی جنوب سبزوار ................................................................................ 142

2-2-2-8-8- آبهای نواحی شمالی غرب سبزوار ..................................................................... 142

3-2-2-8-8- آبهای سبزوار و شرق سبزوار .............................................................................. 143

3-2-8-8- دشت داورزن ................................................................................................................. 143

9-8- علل شوری آب شهرستان سبزوار ...................................................................................... 144

10-8- مسئلة تهاجم آبهای شور زیرزمینی به سفره آب شیرین ........................................ 145

11-8 تغییرات سطح آب در شهرستان سبزوار ........................................................................ 146

12-8- نتیجه‌گیری ........................................................................................................................... 150

فصل نهم: ارزیابی منابع و مسائل آب شهرستان

1-9- ارزیابی منابع آب زیرزمینی دشت سبزوار ....................................................................... 151

1-1-9- جریان آب زیرزمینی ورودی از سفره .......................................................................... 155

2-1-9- جریان آب زیرزمینی خروجی از سفره......................................................................... 155

3-1-9- برداشت از سفرة‌ آب زیرزمینی ..................................................................................... 156

4-1-9- تبخیر از سطح سفره ........................................................................................................ 156

5-1-9- تغذیة‌ سفره ناشی از سیلابهای ورودی ....................................................................... 156

6-1-9- تغذیه از آب برگشتی كشاورزی .................................................................................... 156

7-1-9- زهكشی از سفره آب زیرزمینی ..................................................................................... 157

2-9- ارزیابی منابع آب زیرزمینی دشت جوین.......................................................................... 159

1-2-9- نفوذ در ارتفاعات ................................................................................................................ 167

2-2-9- نفوذ در دشت توسط باران .............................................................................................. 168

3-2-9- نفوذ جریانهای سطحی و سیلابی ................................................................................. 168

4-2-9- نفوذ آب آبیاری .................................................................................................................. 168

5-2-9- نفوذ فاضلاب........................................................................................................................ 169

6-2-9- تخلیة‌از منابع آب زیرزمینی ........................................................................................... 169

3-9- ارزیابی منابع آب زیرزمینی دشت داورزن........................................................................ 169

1-3-9- نفوذ آب در ارتفاعات ........................................................................................................ 169

2-3-9- نفوذ باران در دشت ........................................................................................................... 170

3-3-9- نفوذ جریانهای سطحی ..................................................................................................... 170

4-3-9- مقداری آب نفوذی از طریق آبیاری ............................................................................. 170

5-3-9- نفوذ فاضلاب ....................................................................................................................... 170

6-3-9- وضعیت جریان خروجی دشت ...................................................................................... 172

7-3-9- نتیجه و پیشنهاد................................................................................................................. 170

فصل دهم: طرحهای عمرانی (طرحهای تغذیه مصنوعی و سدها)

1-10- كاربرد تغذیة مصنوعی ....................................................................................................... 172

2-10- روشهای تغذیة مصنوعی برای منطقه ............................................................................ 172

1-2-10- روش مستقیم یا تزریق 4............................................................................................. 172

2-2-10- روش غیرمستقیم یا نفوذ و اداری............................................................................... 173

3-2-10- پخش سیلاب .................................................................................................................. 173

2-3-2-10- روش تغذیه حوضچه‌ای............................................................................................ 173

3-3-2-10- بهسازی و اصلاح بستر رودخانه‌ای ....................................................................... 173

4-3-2-10- گودالهای طبیعی و مصنوعی................................................................................... 174

5-3-2-10- سدهای تغذیه: ........................................................................................................... 174

6-3-2-10- خاكریزهای هلالی ..................................................................................................... 174

7-3-2-10- ایجاد بانكت (چاله‌های كوچك).............................................................................. 174

3-10- ویژگیهای تغذیه مصنوعی در مناطق خشك و نیمه خشك..................................... 174

4-10- خصوصیات طرحهای پیشنهادی تغذیة مصنوعی ....................................................... 176

5-10- طرحهای تغذیة مصنوعی .................................................................................................. 177

1-5-10- محل تغذیه........................................................................................................................ 179

2-5-10- روش تغذیه....................................................................................................................... 179

6-10- طرح تغذیه مسیل خسروجرد............................................................................................ 180

7-10- طرحهای عمرانی كوچك تغذیه در شمال دشت......................................................... 181

8-10- طرح عمرانی مسیل رودخانة‌ سنگرد............................................................................... 183

9-10- طرح تغذیه رودخانة‌ جوین................................................................................................. 183

1-9-10- ظرفیت طرح..................................................................................................................... 185

2-9-10- روش تغذیه....................................................................................................................... 185

3-9-10- محل تغذیه........................................................................................................................ 185

فصل یازدهم: نتیجه‌گیری و پیشنهادات 187

1-11- نتیجه‌گیری مطالعات .......................................................................................................... 190

1-1-11- دشت سبزوار ................................................................................................................... 190

2-1-11- دشت جوین...................................................................................................................... 190

2-11- پیشنهادات.............................................................................................................................. 192

1-2-11- دشت سبزوار ................................................................................................................... 192

2-2-11- دشت جوین...................................................................................................................... 192

3-2-11- دشت داورزن..................................................................................................................... 192

فصل دوازدهم: پیوستها

1-12- منابع مورد استفاده ............................................................................................................. 195

2-12- جداول و نمودارها................................................................................................................. 200

3-12- نقشه ........................................................................................................................................ 199

پیشگفتار

آگهی از كم و كیف منابع آب كشور و چگونگی تحولات آتی در تقاضا برای آب و خدمات وابسته به آب، از پیش شرط ‌های اصلی و اساسی برای برنامه‌ریزی و مدیریت معقول منابع آب محسوب می‌شود. افزایش و تشدید تقاضا برای آب و خدمات مربوط به آن، تنزل كنترل كیفیت منابع آب سطحی زیر زمینی و هم چنین تخریب محیط زیست كه بر اثر شهرنشینی و صنعتی شدن و تحول در كاربرد اراضی ایجاد گردیده و شتاب می‌گیرد، منابع آب موجود هر كشور را حت فشارهای فزاینده قرار داده و مدیریت معقول و منطقی آن بسیار دشوار و پیچیده  تر از سابق نموده است. بحران آب در سطح بین‌الملل از مدتهای قبل به طور جدی توسط سیاست گذاران و متخصصین آب را به خود جلب نموده است. اثرات نامطلوب زیست محیطی در اثر تجمع گازهای گلخانه‌ای در جو سبب گرم شدن زمین و تغییر توزیع زمانی و مكانی بارش گردیده و منطق گرم و خشك با كاهش قابل توجه منابع آب رو به رو خواهند شد كه متعاقب آن فاصلة زمانی بین وقوع و شدت خشكسالی‌ها و سیلابها تغییر می‌یابد به طور كلی اثرات  متقابل توسعه و محیط زیست افزایش جمعیت و ضرورت حفظ امنیت غذایی چالش‌های مهمی‌در عرصه مدیریت عرضه و تقاضای آب كنترل آلودگی منابع آب، مدیریت مقادیر جدی و بحرانی و مدیریت آبهای مشترك به وجود آوره است. برای رویارویی و دستیابی به راه كارهای مناسب جهت غلبه یا مهار بحران آب نیاز به آمار و اطلاعات از وضعیت موجود و روند گرایش مسلط حاكم می‌باشد. ارزیابی منابع آب از می‌توان یكی از مهمترین اقدامات دانست كه برای افزایش آگاهی و شناخت دربارة شرایط منابع آب كشور انجام می‌پذیرد. از این رو نتایج این گونه بررسی‌ها در برنامه‌ریزی و مدیریت درست منابع آب فوق‌العاده مؤثر و سودمند است . ارزیابی منابع آب در سطح ملی با توجه به حجم اطلاعات و آمار جمع‌آور شده با تكیه بر اطلاعات محدود و شیوه‌های قدیمی‌پردازش اطلاعات مشكل بوده و قطعاً جوابگوی حل معضلات موجود نمی‌باشد و ضرورت ایجاد سامانه نوین بانكهای اطلاعات و تحلیل‌های منطقه‌ای را ایجاب می‌كند. با توجه به گسترش روزافزون جمعیت، به ویژه در شهرها كه تغییر در الگوهای اقتصادی را به بار می‌آورد و همچنین بروز تغییر در روند مصارف عمومی‌كشور، نیاز به ذخیره‌سازی و مهار آب ها از طریق سدسازی در ابعاد فزاینده‌ای محسوس‌تر می‌‌گردد. (45) با توجه به اینكه بارش میانگین سالیانه جهان 840 میلی‌متر و بارش میانگین سالیانه ایران 260 میلی متر پس ایران حدود 30 درصد بارش جهانی را داراست ، و هم چنین بارش متوسط قارة آسیا 732 میلی متر كه ایران 33 درصد بارش آسیا را داراست. (29)

با این وجود اختلاف ریزش در سطح كرة زمین موجب گردیده تا دانشمندان كشورها را به، پرآب، كم آب و آنهائی كه با بحران آب مواجه هستند طبقه‌بندی كنند.

در شرایط كنونی 26 كشور جهان به طور شدید دچار كم آبی هستند، كه از جمله 9 كشور در خاورمیانه و چند كشور در افریقای شمالی مانند: مصر، سودان، لیبی . . . . را می‌توان نام برد، به گونه‌ای كه بحران آب چالش بزرگ این كشورها در قرن 21 خواهد بود، برای جلوگیری از خونریزهای احتمالی بر سر آب و استفاده بهینه از منابع و تقسیم عادلانه این مایة‌حیاتی به گفتگوی تمدنهای بشری نیاز مبرم داریم. (13) شرایط هیدروژئوگرافی مناطق مختلف ایران ( از نظر پراكندگی مناطق مرطوب، نیمه خشك و خشك) از یك طرف و محدود بودن میزان آب و زمین مستعد در دسترس از طرف دیگر ایجاب می‌كند كه به منظور برخورداری از اقتصادی خودكفا و مستقل، سدهای زیادی ساخته شود، در این راستا باید از ذخیره‌سازی آب برای گسترش زمین‌های تحت كشت و افزایش تولیدات كشاورزی و دامی‌در سطح كاملاً گسترده و مناسب در سطح شهرستان سبزوار و دیگر نقاط كشور استفاده شود. بطور كل احداث یك سد برای تحقق اهداف تعیین شده‌ای در چهار چوب نیازهای اجتماعی انجام می‌گردد، كه بدین ترتیب اهمیت مخازن آبی جهت جمع‌آوری آبهای سطحی به منظورهای مختلف مانند كنترل سیلاب و تنظیم آب جهت مصارف شرب، كشاورزی و صنعتی تولید انرژی برق بر كسی پوشیده نیست. منابع آب زیرزمینی نقش عمده‌ای در توسعه كشاورزی، صنعتی و بهداشتی سطح شهرستان سبزوار و كشور ایران دارد، و بهره‌برداری بیش از پیش ، این منابع ارزشمند را به معرض خطر جدی قرار داده است. دو خطر بزرگ بهای زیرزمینی را تهدید می‌كند، استخراج بی‌رویه به دلیل سهولت دستیابی به این منابع كه باعث پائین آمدن سطح ایستایی در آبخوان و نابودی ذخائر آب زیرزمینی شده و تبعات خطرناكی مانند نشست زمین را بدنبال دارد. دومین خطر، آلودگی شدید در نتیجه توسعه شهرها و ایجاد صنایع و استفاده از كودهای شیمیائی می‌باشد.

اگر چه سفره‌های آب زیرزمینی خود به صورت یك فیلتر در تصفیه آب، نقش ایفا می‌كنند، تغذیه مصنوعی آبخوان به مثابه یكی از اشكال توسعه منابع آب خطرات ناشی از بهره‌برداری بیش از حد و آلودگی آنرا به طور مؤثر كاهش می‌دهد. ارزیابی پروژه های تغذیه مصنوعی ایجاد شده در كشور و سطح شهرستان به جهت عقلانی و اقتصادی نبودن این پروژه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متأسفانه هنوز در كشور به صورت عملی ارزیابی این پروژه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متأسفانه هنوز در كشور به صورت علمی‌ارزیابی این پروژه انجام نگرفته است و به همین دلیل زمینه برای طرح ادعاهای مبالغه آمیز در خصوص ارائه راندمان‌های بالای تغذیه مصنوعی و‌ آبخوان دارای فراهم شده است.

ولی از آنجایی كه هر ساله به میزان قابل توجه شاهد افت آبهای زیرزمینی در سطح كشور و شهرستان سبزوار می‌باشیم چاره جز این چیست؟

دانلود پایان نامه هیدرولوژی اقلیم منطقة سبزوار


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه هیدرولوژی اقلیم منطقة سبزوار ,

تاريخ : 12 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : pop | بازدید : <-PostHit->
تحقیق عایق های مایع در برق قدرت

تحقیق عایق های مایع در برق قدرت

دانلود تحقیق عایق های مایع در برق قدرت

تحقیق عایق های مایع در برق قدرت
دسته بندی برق ،الکترونیک و مخابرات
فرمت فایل doc
حجم فایل 5523 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 269

عایق های مایع در برق قدرت

چکیده:

این پروژه که تحت عنوان عایق مایع در برق قدرت می باشد از سه فصل تشکیل یافته است که در طول این فصل ضمن آشنایی شما با عایق های مایع و انواع آنها شما را با چگونگی کاربرد و خصوصیات فیزیکی این عایق ها آشنا می سازیم.

در فصل اول تحت عنوان گروه بندی عایق های مایع شما را با انواع عایق های مایع و گروه بندی این عایق ها آشنا کرده و ضمن آشنایی هر چه بیشتر با این گونه عایق ها شما را با خواص فیزیکی و شیمیایی این عایق ها آشنا می کنیم.

در فصل دوم که تحت عنوان خصوصیات فیزیکی و شیمیایی عایق های مایع می باشد ضمن آشنایی شما با خصوصیات فیزیکی و شیمیایی این عایق ها و ضمن آشنایی هر چه بیشنر با این گونه عایق ها با روغن های این عایق و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی و خواص الکتریکی  این عایق آشنا می شوید.

در فصل سوم که تحت عنوان شکست در عایق های مایع ضمن آشنایی با شکست در این گونه عایق و نظریه های مربوط به این شکست در این عایق ها با نظریه های شکست و همچنین با توجه به نظریه های شکست به ترکیب عایق مایع و جامد پرداخته و شما را هر چه بیشتر با شکست عایق های مایع آشنا می سازد ودر انتها به نتیجه گیری مباحث مربوطه دراین سه فصل پرداخته می شود.

مقدمه:

با توجه به افزایش روز افزون میزان تولید انرژی الکتریکی توسط نیروگاه ها، اهمیت انتقال انرژی از طریق خطوط انتقال با ولتاژهای بسیار بالا روز به روز افزایش می یابد؛ به گونه ای که ولتاژ خطوط فشار قوی از مرز هزار کیلوولت گذشته است و روند این افزایش با سرعت زیادی انجام می گردد. بدین منظور برای دانشجویان مهندسی برق مناسب و ضروری است تا با مسائل مربوط به ولتاژهای فشار قوی آشنا شده، پشتوانه مناسبی در زمینه مهندسی فشار قوی داشته باشند. البته همیشه علم مهندسی فشار قوی درگیر با مسایل عایق کاری بوده است؛ زیرا با افزایش سطح ولتاژ، مسائل عایق کاری تجهیزات فشار قوی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. بالطبع با افزایش سطح ولتاژ، خصوصیات انواع عایقهای بکار رفته، مسائل میدانهای الکتریکی، شکست الکتریکی عایقها و دیگر موارد مرتبط با آن ها، جایگاه خاص و مهمی را بخود اختصاص می دهد.

...

فصل اول:

گروه بندی عایق های مایع

1-1- مقدمه:

تقسیم و دسته بندی عایقها منطقاً از دیدگاه های مختلفی امکان پذیر است؛ مثلاً ساختار مولکولی عایق و یا خواص شیمیایی و فیزیکی آنها – که گروه بندی عایقها، از این دو نقطه نظر، ما را بیشتر به واکنش عایق در قبال تغییرات حرارت و فشار، شدت میدان الکتریکی و نحوه فروپاشیهای عایقی و همچنین موارد کاربرد عایق آشنا می سازد. بنابراین، خواص عایقها را با گروه بندی آنها از نقطه نظر خواص شیمیایی و فیزیکی و ساختار مولکولی آنها بررسی می کنیم:

عایقهای الکتریکی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند: عایقهای معدنی، عایقهای ترکیبات کربنی.

از جانبی دیگر، عایقها در سه شکل ظاهر می شوند، جامد، مایع و گاز

1- عایقهای معدنی: عایقهای معدنی خود به دو دسته زیر تقسیم شده اند:

الف) عایقهای معدنی که به شکل طبیعی خود به کار گرفته می شوند، مانند سنگ مرمر و سنگ شیفر - میکا – پنبه نسوز – هوا و ازت

ب) عایقهای معدنی که برای استفاده و به کار گرفتن باید قبلاً آماده شوند. مانند عایقهایی که از خاک چینی و یا گل رس تهیه می شوند و همچنین شیشه و کوارتس

2- عایقهای ترکیبات کربنی: این عایقها نیز خود به دو دسته زیر تقسیم شده اند:

الف) عایقهای ترکیبات کربنی که به شکل طبیعی خود به کار گرفته می شوند، مانند چوب، کائوچوک طبیعی و گوتا پرشا.

ب) عایقهای ترکیبات کربنی که پس از آماده شدن و تغییراتی در آنها بکار گرفته می شود، مانند پنبه، ابریشم، کاغذ، سلولز، ابریشم مصنوعی، سلولز استر.

عایقهای مصنوعی ترکیبات کربنی نیز متعلق به این گروه و برحسب فرآیند شیمیایی که در ساخت آنها به کار گرفته می شود، به سه دسته تقسیم می شوند:

- عایقهای گروه پلی مریزاسیون

- عایقهای گروه پلی کندانساسیون

عایقهای گروه پلی آدیسیون

همچنین عایقهای که از مواد مختلف ساخته می شوند:

- صفحات عایقی پرس شده

-                نخها و رشته های شیشه ای

-                ضمغها و لاکها

3- عایقهای مایع: روغن های عایق، کلوفن

4- گازهای عایق: هوا و گازهای الکترونگاتیف

...

دانلود تحقیق عایق های مایع در برق قدرت


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تحقیق عایق های مایع در برق قدرت ,

پایان نامه بررسی و برآورد چالشهای آتی در بخش باری حمل و نقل ریلی با توجه به میزان و تابع تقاضا

پایان نامه بررسی و برآورد چالشهای آتی در بخش باری حمل و نقل ریلی با توجه به میزان و تابع تقاضا

دانلود پایان نامه بررسی و برآورد چالشهای آتی در بخش باری حمل و نقل ریلی با توجه به میزان و تابع تقاضا

پایان نامه بررسی و برآورد چالشهای آتی در بخش باری حمل و نقل ریلی با توجه به میزان و تابع تقاضا
کسب درآمد اینترنتی
دانلود مقاله
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دانلود پرسشنامه
دانلود فایل
دانلود پاورپوینت
دانلود کتاب
دانلود نمونه سوالات
دانلود گزارش کارآموزی
دانلود طرح توجیهی
کار در منزل
دانلود
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل docx
حجم فایل 1414 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 87

پایان نامه بررسی و برآورد چالشهای آتی در بخش باری حمل و نقل ریلی با توجه به میزان و تابع تقاضا

گزیده فهرست مطالب

عنوان: بررسی و برآورد چالشهای آتی در بخش باری حمل و نقل ریلی با توجه به میزان و تابع تقاضا

کلیات

مروری بر ادبیات موضوع و پیشینه تحقیق

ادبیات تقاضا از دیدگاه نظری

برآورد مدل تقاضای حمل بار

جهت مشاهده ی جزئیات بیشتر بر روی عنوان پروژه کلیک نمائید.

 

فهرست مطالب

 

چکیده

کلید واژه : تابع تقاضا ، حمل و نقل ، راه آهن ، بار

 

فصل اول

کلیات

مقدمه

بیان مساله پژوهش

اهمیت تحقیق

اهداف تحقیق

سوالات تحقیق

فرضیه های تحقیق 

روشهای اجرایی 

ابعاد مساله 

 

فصل دوم

مروری بر ادبیات موضوع و پیشینه تحقیق

2-1- مقدمه 

2-2- تعریف حمل و نقل

2-3- ویژگی های بخش حمل و نقل 

2-4- اهمیت سرمایه گذاری در حمل و نقل 

2-5- اقتصاد حمل و نقل

2-6- جایگاه بخش حمل و نقل در اقتصاد كشور  

2-7- تاریخچه راه آهن ایران و جهان 

2-8- خطوط اصلی احداث شده قبل از انقلاب ‌

2-9- خطوط احداث شده بعد از پیروزی انقلاب

2-9- خطوط احداث شده بعد از پیروزی انقلاب

2-10- توانایی های راه آهن

1-مزیت راه آهن در حمل انبوه بار و مسافر

2- اشغال زمین

3- ایمنی در حمل و نقل با راه آهن

4- صرفه جوئی در انرژی

5- حفظ محیط زیست

6- سرعت جابجائی

7- صرفه جوئی در سرمایه ملی 

8- قابلیت انعطاف

9- اثر راه آهن بر شکوفائی اقتصادی

10- راه آهن و اشتغال

2-12- صنعت راه آهن در برنامه اول تا چهارم توسعه

2-12-1- صنعت راه آهن در برنامه توسعه اول : ( 1373- 1368)

2-12-2- صنعت راه آهن در برنامه توسعه دوم : ( 1378-1373)

2-12-3- صنعت راه آهن در برنامه توسعه سوم : ( 1383- 1378)

2-12-4- صنعت راه آهن در برنامه توسعه چهارم

2-13- بررسی عملكرد زیربخشهای مختلف حمل و نقل طی ده سال گذشته

2-14- عملكرد بخش حمل و نقل ریلی در ایران 

2-15- اهمیت روزافزون حمل و نقل جاده‌ای در جهان

2-16- آثار اقتصادی برخی از طرح‌های حمل و نقل زمینی اجرا شده در جهان

2-17- مقایسه بهره‌وری راه آهن ایران با راه آهن 10 كشور عضو  UIC

2-17-1- شاخص بهره‌وری خط

2-17-2- توزیع خطوط ریلی در كشور

2-17-3- بهره وری واگنهای باری

2-17-4- بهره وری واگنهای مسافری

2-17-5- واحد حمل به تعداد لکوموتیو

2-17-6- بهره وری نفركیلومترمسافرحمل شده به طول خطوط ریلی

2-17-7- توزیع لكوموتیو در طول خطوط ریلی

2-17-8- توزیع بار به طول خطوط

2-17-9- توزیع واگنهای مسافری به طول خطوط ریلی

2-17-10- توزیع واگنهای باری به كل خطوط ریلی

2-18- شاخص های بهره وری راه آهن ایران و اعضای اکو   

2-19- عملکرد کشورهای اکو در زمینه حمل و نقل ریلی

جدول شماره 1

2-20- شاخص های بهره وری 

2-20-1 شاخص بهره وری لکوموتیو

جدول شماره 2 

2-20-2- شاخص بهره وری خط 

جدول شماره3 

2-20-3- شاخص بهره وری واگن باری 

جدول شماره4

2-20- 4- شاخص بهره وری توزیع لکو موتیو در طول کل خطوط 

2-20-5- شاخص بهره وری توزیع واگن باری به طول کل خطوط

جدول شماره6

2-21- بررسی ادبیات و مطالعه انجام شده در خصوص حمل و نقل ریلی بار

2-21-1- رامهان و این سری رامهان (1985)

2-21-3- مهندسین مشاور "پیرو"(1365)

2-21-4- گروه مهندسین مشاور نظم آوران(1369)

برآورد مدل 

2-21-5- عیدانی ، مصطفی  (1371)

2-21-6- دامیار ، هوشنگ(1377)

2-21-7- گسکری ، ریحانه(1383)

2-21-8- عزتی ، مرتضی (84)

2-22- بررسی مطالعات پیشین

 

فصل سوم

ادبیات تقاضا از دیدگاه نظری

3-1- مقدمه 

3-2- تابع و منحنی تقاضا 

3-3-  تعریف تقاضا 

3-4- معادلات تقاضا 

3-5- پنج اصل مسلم تئوری تقاضا

3-6- ادبیات تقاضای حمل و نقل

3-7- رویکردهای تحلیل تقاضای حمل کالا

3-7-1- تجزیه و تحلیل حمل و نقل کالا از دیدگاه اقتصاد خرد

3-7-2- مدل تعاملی فضایی حمل و نقل کالا:

3-7-3- مدل های حمل ونقل کالا از دید اقتصاد کلان

3-8- کشش تقاضای حمل و نقل 

3-9- عوامل تعیین کننده تقاضای حمل و نقل کالا 

3-9-1- تقاضای حمل مسافر 

3-9-2- تقاضای حمل بار

3-10-  بررسی بارهای راه آهن 

 

فصل چهارم

برآورد مدل تقاضای حمل بار

4-1- مقدمه 

4-2- برآورد تجربی مدل

4-3- ساختار مدل تقاضای حمل بار

4-4- معرفی متغیرهای مدل 

4-5- آزمون ایستایی مدل 

جدول آزمون ایستایی مدل

4-6- برآورد مدل تقاضای حمل بار

نتایج برآورد معادله حجم کالای حمل شده 

نتیجه برآورد 

 

فصل پنجم

نتیجه گیری و پیشنهادات

منابع و مآخذ

دانلود پایان نامه بررسی و برآورد چالشهای آتی در بخش باری حمل و نقل ریلی با توجه به میزان و تابع تقاضا


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی و برآورد چالشهای آتی در بخش باری حمل و نقل ریلی با توجه به میزان و تابع تقاضا ,

تاريخ : 12 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : pop | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی نقش گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد تجاری اروند

پایان نامه بررسی نقش گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد تجاری اروند

دانلود پایان نامه بررسی نقش گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد تجاری اروند

دانلود پایان نامه بررسی نقش گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد تجاری اروند
بررسی نقش گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد 
کسب درآمد اینترنتی
دانلود مقاله
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دانلود پرسشنامه
دانلود فایل
دانلود پاورپوینت
دانلود کتاب
دانلود نمونه سوالات
دانلود گزارش کارآموزی
دانلود طرح توجیهی
کار در
دسته بندی مدیریت
فرمت فایل docx
حجم فایل 355 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 66

پایان نامه بررسی نقش گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد تجاری اروند

چکیده تحقیق

در این تحقیق ما بر آنیم که نقش گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد تجاری اروند را مورد بررسی و تجزیه وتحلیل قرار دهیم. در فصل اول و و دوم تحقیق به شرح کلیات و ادبیات و پیشینه تحقیق پر داخته ایم. در فصل سوم در مورد روش تحقیق، منابع جمع آوری اطلاعات و چگونگی و نحوه گردآوری اطلاعات صحبت می کنیم. سپس فرایند تحقیق را مورد بررسی قرار داده و با جامعه آماری تحقیق آشنا می شویم. نحوه نمونه گیری و تعیین اندازه آن از بخشهای دیگر این فصل می باشد. ابزار جمع آوری اطلاعات در این تحقیق پرسشنامه می باشد که در پایان به چگونگی طراحی آن پرداخته خواهد شد. 28 نفر از کارکنان سازمان منطقه آزاد اروند مورد مطالعه قرار گرفتند و این 28 نفر که نمونه آماری این تحقیق بوده اند؛ شامل 25 مرد و 3 زن می باشد. در فصل چهارم ابتدا مقدمه ای بر تجزیه و تحلیل داده ها بیان شد. سپس با استفاده ار آمار توصیفی و نمودارها و جداول به تجزیه و تحلیل داده ها پرداختیم. در ادامه داده های تحقیق با استفاده از فنون آمار استنباطی و آمار پارامتریک مورد تحلیل قرار گرفت و در این تحلیل از آزمون هایی نظیر آزمون کلوموگروف- اسمیرنوف و آزمون تی استفاده شده است. در آزمون فرضیه های تحقیق، چهار فرضیه مورد بررسی قرار گرفته اند، که به جز فرضیه اول، بقیه فرضیات تایید شدند. این بدین معنی است که گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد تجاری اروند تاثیر داشته است.

فهرست مطالب

 

عنوان     صفحه

 

فصل اول : کلیات تحقیق       1

1-1  مقدمه          2

1-2  بیان مسأله     3

1-3  اهداف تحقیق 4

1-4  فرضیههای تحقیق       4

1-5  روش انجام تحقیق        4

1-6  واژگان كلیدی 5

1-6-1  گمرک      5

1-6-2  صادرات   5

1-6-3  واردات     5

1-6-4  منطقه آزاد 5

فصل دوم : ادبیات و پیشینه تحقیق       6

2-1 مقدمه           7

2-2 سازمان گمرک 8

2-3 تعریف گمرك به عنوان یك اصطلاح بین المللی         9

2-4  نقش  گمرك   9

2-5  وظایف گمرك 9

2-6 اهداف بلند مدت گمرک  11

2-7 تاریخچه گمرك در ایران 12

2-8 ساختار سازمانی گمرک ایران       13

2-9 مشکلات و چالش های گمرکات ایران         13

2-10 فرایند اظهارکالا به گمرک  به روش سنتی و نحوه ترخیص کالا 15

2-11 نخستین مناطق آزاد جهان         16

2-12  تعاریف منطقه آزاد    17

2-13  تفاوت مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری 17

2-14  مبانى نظرى تجارت آزاد         18

2-15  اهداف مناطق آزاد     19

2-16  تسهیلات قانونی کلیه مناطق آزاد ایران چیست؟       21

2- 17  اصول کلی مقررات صادرات و واردات منطقه آزاد 21

2-18   شرحی از اهداف تشكیل مناطق آزاد در كشور       22

2-19  ساختار تشکیلاتی مناطق آزاد    22

2-20   آسیب های فعلی مناطق آزاد     24

2-21 تاریخچه ایجاد منطقه آزاد اروند  26

2-22 موقعیت جغرافیایی منطقه آزاد اروند         26

2-23 امکانات و قابلیت های منطقه آزاد اروند     27

2-24 دلایل انتخاب منطقه آزاد اروند (مزایا)      27

2-25 چالش ها و تنگناهای منطقه آزاد اروند       31

2-26  سایرمناطق آزاد در ایران         31

2-27 مهمترین موارد تسهیلات قانونی کلیه مناطق آزاد ایران عبارتند از:        32

2-28  پیشینه تحقیق           33

2-29   اهمیت پیشینه در تحقیقات       33

فصل سوم : روش های انجام پژوهش    36

3-1 مقدمه           37

3-2 روش تحقیق   37

3-3 فرایند انجام پژوهش      38

3-4 جامعه آماری  39

3-5 روش نمونه گیری و حجم نمونه    39

3-6   روش گردآوری اطلاعات          40

3-7 تحلیل پرسشنامه           41

3-8 اعتبار یا روایی تحقیق   42

3-9 پایایی تحقیق   42

3-9-1 ضریب آلفای کرونباخ             43

3-10 آزمون های استفاده شده دراین تحقیق        43

3-11 خلاصه فصل سوم      44

فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده های تحقیق      45

4-1 مقدمه           46

4-2 تجزیه و تحلیل داده ها    46

4-3  تحلیل های توصیفی     47

4-3-1  جدول و نمودارمربوط به جنسیت پاسخ دهندگان     47

4-3-2 جدول و نمودارمربوط به سن پاسخ دهندگان           48

4-3-3 جدول و نمودارمربوط به سابقه خدمت پاسخ دهندگان            49

4-3-4  جدول و نمودارمربوط به سطح تحصیلات پاسخ دهندگان      50

4-4 تجزیه و تحلیل استنباطی 51

4-5 بررسی فرض نرمال بودن داده ها  52

4-6 آزمون فرضیه ها         53

4-6-1 آزمون فرضیه اول    54

4-6-2 آزمون فرضیه دوم     55

4-6-3 آزمون فرضیه سوم    56

4-6-4 آزمون فرضیه چهارم 57

4-8 خلاصه فصل چهارم     58

فصل پنجم : نتیجه گیری و پیشنهادات   60

5-1 مقدمه           61

5-2 پیشنهادات کلی تحقیق    61

5-3  پیشنهادات به محققین آینده          62

( منابــــع و مــــآخذ )           64

پرسشنامه 67

 

 

دانلود پایان نامه بررسی نقش گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد تجاری اروند


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی نقش گمرک در بهبود عملکرد منطقه آزاد تجاری اروند ,

تاريخ : 12 مهر 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : pop | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی نقش تلفن همراه و تاثیرات آن بر وضعیت فرهنگی وارتباطی

پایان نامه بررسی نقش تلفن همراه و تاثیرات آن بر وضعیت فرهنگی وارتباطی

دانلود پایان نامه بررسی نقش تلفن همراه و تاثیرات آن بر وضعیت فرهنگی وارتباطی

پایان نامه جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد رشته ارتباطات
دانشکده روان شناسی و علوم اجتماعی
دانلود پایان نامه  بررسی نقش تلفن همراه
کسب درآمد اینترنتی
دانلود مقاله
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پروژه
دانلود پرسشنامه
دانلود فایل
دانلود پاورپوینت
دانلود کتاب
دانلود نمونه سوالات
دانلود گزارش کارآموزی
دانلود طرح توج
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل docx
حجم فایل 297 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 161

پایان نامه بررسی نقش تلفن همراه و تاثیرات آن بر وضعیت فرهنگی وارتباطی

 

 

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات تحقیق

مقدمه ………………………………………………..……………………1

بیان مسئله ………………………………………….….…………………...2

اهمیت و ضرورت تحقیق ………………………….….….……………………6

اهداف تحقیق ……………………………………….….……....……………9

سوالات تحقیق ……………………………………………………………..10

فرضیات تحقیق …………………………………………………….………12

تعاریف واژگان …………………………………………………….………13

 

فصل دوم: مروری بر ادبیات نظری تحقیق

مقدمه ……………………………………………………………………..……………20

درآمدی بر مطالعات انجام شده در باب حوزه تحقیق ………………….…………..……………..21

درآمدی بر نظریات، تئوری ها و اندیشه ها ……………………….………….…..…………….45

تاریخچه ای از نخستین اندیشه های جامعه شناختی ارتباطات ………….…….……..……………...45

نظریه های رسانه شناسی: اینیس و مک لوهان …………………..……….……..………………49

نظریات مکتب شیکاگو: لاسول، لازارسفلد (مرتون ) و لوین ………....…………..………..………52

ارتباطات جمعی و فرهنگ ………………………………………………..……..…….…….56

به سوی تعریف فرهنگ …………………………………………………….……….……...58

مشخصات فرهنگ ………………………………………………………….…….…….…59

تکنولوژی ارتباطات و فرهنگ ……………………………………………..……….....….… 59

دیدگاه مک لوهان در مورد تحول فرهنگی …………………………………..…………….…...60

جنبه های جامعه شناختی تلفن همراه ……………………………………………………...…61

استفاده کنندگان تلفن همراه در ایران …………………………………………………….…...62

تلفن همراه و فاصله میان زمان – مکان …………………………………..…………………...64

مصرف تظاهری تلفن همراه ……………………………………………..………………….67

متنی کردن، زبان و کد اجتماعی ……………………………………………………………70

اقتصاد صنعت تلفن همراه در ایران ………………………………………….………………75

تلفن همراه، عدم قطعیت و اعتماد ………………………………………….………………...77

تلفن همراه، سبک زندگی و آینده ……………………………………………………………78

موبایل، هویت فردی و فردگرایی ………………………………………..…………………...82

تلفن همراه، دسترسی فوری و فرهنگ فوری …………………………...………………………86

موبایل به عنوان تکنولوژی فردی و خصوصی …………………………....……………….…….87

موبایل، تکنولوژی شخصی و اطلاعات شخصی ...……………………....………………………...87

تفسیر نسبی از ابعاد شخصی موبایل ……………………………….…………………………88

موبایل، فردیت، دوستان و خانواده ……………………………………………………...……89

موبایل، ابعاد فردی و عمومی: ضرورت ها و محدودیت های اجتماعی ………………………………90

 

فصل سوم: روش

روش تحقیق …………………………………………………………………………….94

ابزار گردآوری داده ها ……………………………………………………………………95

پایایی ابزار ……………………………………………………………………………...95

شیوه اجرای پرسشنامه ……………………………………………………………………97

جامعه، نمونه و روش نمونه گیری ……………………………………………………..……97

شیوه تجزیه و تحلیل داده ها …………………………………………………………....…98

 

فصل چهارم: یافته های تحقیق

یافته های توصیفی ………………………………………………………………..……100

یافته های مبتنی بر سوالات تحقیق ………………………………………………………..107

یافته های مبتنی بر فرضیات تحقیق ……………………………………………………….128

 

فصل پنجم: نتیجه گیری

مقدمه ……………………………………………………………….………………..140

نتایج تحقیق ………………………………………………………….………………...142

بحث …………………………………………………………………………………147

پیشنهادات تحقیق ……………………………………………………………………….153

محدودیتهای تحقیق ……………………………………………………………………...154

منابع و مآخذ …………………………………………………………………………...155

دانلود پایان نامه بررسی نقش تلفن همراه و تاثیرات آن بر وضعیت فرهنگی وارتباطی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی نقش تلفن همراه و تاثیرات آن بر وضعیت فرهنگی وارتباطی ,